Tenista Berdych slavil dvojí vítězství. Přemohl Volandriho i počasí

Tomáš Berdych je jediným českým tenistou, který prošel v úvodním dni do druhého kola dvouher Wimbledonu. Ti další ani postoupit nemohli, protože své zápasy buď vůbec nezačali, nebo je dokončit nestihli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Berdych | Zdroj: ČTK

Kapky to sice nejsou nijak velké a zahrádkářům by určitě škody nezpůsobily, ovšem fanouškům dovedou zábavu pokazit spolehlivě, zvlášť když prší intenzivně a vytrvale.

Tady ve Wimbledonu to sice rozhodně není nic nového a také tenisté jsou na to zvyklí, ovšem ten pocit když provazy deště bubnují na napnuté plachty přikrývající dvorce a vy sedíte hezky v teple po vyhraném zápase, je náramný. Tím spíš, když to stihnete jen tak tak, jako se to povedlo Tomáši Berdychovi.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tomáš Berdych slavil ve Wimbledonu dvě výhry

Sotva totiž zdejší loňský finalista porazil v prvním kole Itala Volandriho, areál All England Clubu pokropil déšť. A tak už to zůstalo.

„Troufám si říct, že to bylo takové moje druhé vítězství. Určitě by se to tak dalo nazvat. Jako příjemný bonus,“ pochvaloval si Tomáš Berdych.

A může tak dodržovat zaběhnuté wimbledonské rituály a přemýšlet třeba o dalším soupeři. Tedy maximálně o dalším soupeři. Tím, jestli má šanci zopakovat svůj loňský úspěch, se prý nemá cenu zabývat.

„To není tak, že by to člověk říkal jen tak naoko. Je to v tom, že to má právě takhle v hlavě poskládané a nenapadají ho jiné myšlenky než jen na nadcházející zápas. Je to spojené i s tím, co pak dělá na kurtu. Proč měnit něco, co funguje,“ říká zatím jediný český vítěz hlavní soutěže letošního Wimbledonu Tomáš Berdych, kterého dnes ale mohou napodobit i další. Tedy pokud nebude pršet, což se vzhledem k předpovědí počasí rozhodně vyloučit nedá.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme