Tenista Berdych triumf v Madridu nevybojoval, prohrál s Federerem

Tenista Tomáš Berdych podlehl ve finále turnaje série Masters v Madridu Švýcarovi Rogeru Federerovi po setech 6:3, 5:7 a 5:7. Mezi ženami se z triumfu radovala Američanka Serena Williamsová, která zdolala Bělorusku Viktorii Azarenkovou 6:1 a 6:3.

Tenista Tomáš Berdych se tváří zklamaně po jedné z nepovedených výměn ve finále madridského turnaje | Zdroj: ČTK

První set patřil na modré madridské antuce Berdychovi, který prokazoval svoji výbornou formu na turnaji ve španělské metropoli. Český hráč prakticky vůbec nekazil a nakonec zvítězil 6:3.

I v dalším průběhu utkání byl slavnému soupeři vyrovnaným protivníkem, jenže na triumf nedosáhl.

Federer totiž zpřesnil svoji hru a následující dvě sady získal ve stejném poměru 7:5. Třetí set ale nabídl divákům zajímavou podívanou. Švýcar prorazil v osmém gamu Berdychovi podání a šel servírovat na celkové vítězství. Český tenista ovšem zabojoval, konec utkání odvrátil a následně srovnal na 5:5.

Jenže to bylo z jeho strany vše. Federer po zisku vlastního servisu Berdycha znovu 'brejknul', vyhrál sadu 7:5 a v novém vydání žebříčku ATP se posune na druhou pozici.

Serena Williamsová si 'vzpomněla' v ženském finále na svoje nejlepší roky, kdy se sestrou Venus vládly ženskému tenisu, a rozdrtila současnou světovou jedničku Viktorii Azarenkovou 6:1 a 6:3. Na antuce tak neprohrála už třináct utkání v řadě.