Tenista Berdych vypadl v Basileji v prvním kole s Karlovičem

Český tenista Tomáš Berdych vypadl na turnaji v Basileji v prvním kole. Sedmý hráč světa a druhý nasazený prohrál s Ivem Karlovičem z Chorvatska po třísetové bitvě 6:4, 6:7 a 6:7.

Tomáš Berdych na turnaji v Bangkoku

Tomáš Berdych na turnaji v Bangkoku | Zdroj: Reuters

Osmadvacetiletý Berdych sice vyhrál první sadu za 31 minut, osudnými se mu však následně staly dva tie breaky. Ve druhém setu v něm prohrál 4:7, v rozhodujícím pak 2:7. Český tenista tak po Roland Garros teprve podruhé v sezoně nepřešel přes první kolo.

Karlovič si proti českému soupeři nevypracoval jediný brejkbol a k postupu si pomohl 23 esy. Bilanci s Berdychem si čtyřiatřicetiletý Chorvat vylepšil na tři výhry a dvě prohry.

Tenisový turnaj mužů v Basileji (tvrdý povrch, dotace 1 988 835 eur):

Dvouhra - 1. kolo:
Karlovič (Chorv.) - Berdych (2-ČR) 4:6, 7:6 (7:4), 7:6 (7:2), Roger-Vasselin (Fr.) - Wawrinka (4-Švýc.) 6:4, 6:3, Nišikori (6-Jap.) - Chiudinelli (Švýc.) 6:2, 6:4, Brands (Něm.) - Seppi (7-It.) 7:6 (7:3), 6:3, Istomin (Uzb.) - Zeballos (Arg.) 7:5, 7:6 (7:3), Baghdatis (Kypr) - Becker (Něm.) 7:6 (10:8), 6:1, Dodig (Chorv.) - Berlocq (Arg.) 2:0 skreč.

Jiří Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít