Tenista Berdych vyřadil Monfilse a v Monte Carlu si zahraje o titul s Djokovićem

Tenista Tomáš Berdych si poprvé v kariéře zahraje o titul na antukovém turnaji v Monte Carlu. Šestý nasazený hráč porazil v semifinále 6:1, 6:4 Francouze Gaëla Monfilse a v neděli se ve finále utká s Novakem Djokovićem. Srbská světová jednička porazila Rafaela Nadala 6:3 a 6:3.

Tomáš Berdych při utkání na turnaji v Monte Carlu

Tomáš Berdych při utkání na turnaji v Monte Carlu | Zdroj: ČTK

V duelu proti Monfilsovi odehrál Berdych vynikající první set, v němž soupeři vzal dvakrát podání a sadu získal za 25 minut.

„První set neodpovídal tomu, co se pak dělo na kurtu. Druhá sada byla daleko vyrovnanější s těžkými situacemi, které jsem musel zvládnout. Když jsem pak dostal jakoukoliv malou šanci, tak se mi ji podařilo využít,“ řekl Berdych.

V prvních třech gamech druhého setu ani jeden z hráčů neudržel své podání, nicméně poté už Berdych výhodu brejku nepustil, i když musel ještě v šesté hře odvracet dva brejkboly.

Zápas český tenista zakončil čistou hrou a na turnaji zatím neztratil set. Osmadvacetiletého Monfilse porazil v sedmém vzájemném duelu pošesté.

Devětadvacetiletý Berdych postoupil na úvod antukové sezony do svého letošního třetího finále, v Dauhá ani Rotterdamu však na triumf nedosáhl. O titul na turnaji kategorie Masters si zahraje počtvrté v kariéře, usilovat bude celkem o jedenácté turnajové prvenství.

Tenisový turnaj mužů v Monte Carlu (antuka, dotace 3,288.530 eur):

Dvouhra - semifinále:
Berdych (6-ČR) - Monfils (14-Fr.) 6:1, 6:4, Djokovič (1-Srb.) - Nadal (3-Šp.) 6:3, 6:3.

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít