Tenista Djokovič porazil ve finále Turnaje mistrů Federera 2:0 na sety

Ve finále Turnaje mistrů v Londýně viděli diváci skvělý tenis. Nejlepší dva hráči světového žebříčku si nedali nic zadarmo a Srb Novak Djokovič nakonec porazil Švýcara Rogera Federera ve dvou setech 7:6 a 7:5 a podruhé vyhrál Turnaj mistrů.

Novak Djokovič vyhrál v Londýně podruhé Turnaj mistrů

Novak Djokovič vyhrál v Londýně podruhé Turnaj mistrů | Zdroj: Reuters

Federer vstoupil do utkání skvěle. V prvním setu vedl 2:0, ale Djokovič si vzal servis zpět. V deváté hře první sady prorazil švýcarovo podání podruhé a podával na vítězství v setu. Setbol za stavu 5:4 ale neproměnil a rozhodnout musel tie-break. V něm měl víc štěstí Srb, který ho vyhrál 8:6.

Druhou sadu načal opět lépe zkušný Švýcar. Vedl 2:0 a dlouho si držel své podání. Až přišla desátá hra druhého setu. Federerovi nestačily ani dva setboly při vlastním podání a Djokovič srovnal na 5:5. Výborný tenis pokračoval dál, a když už to vypadalo na další tie-break, vzal Srb Švýcarovi podání za stavu 6:5 a vyhrál druhý set i celý Turnaj mistrů v Londýně.

Čtyřhru na Turnaji mistrů v Londýně ovládli španělští tenisté Marcel Granollers a Marc López. Ve finále porazili Indy Maheše Bhúpathího a Rohana Bopannu 7:5, 3:6 a 10:3. Pro Španěly je to tak velké povzbuzení před pražským finále Davisova poháru. V něm nejspíš v sobotu nastoupí proti českému páru Tomáš Berdych, Radek Štěpánek.