Tenista Federer volá po větším bezpečí. V Paříži za ním vyrazil fanoušek rovnou na kurt

Tenisté jsou velmi snadným terčem podivných nápadů a na grandslamovém French Open to zřejmě platí dvojnásob. Své o tom ví i Švýcar Roger Federer, který se hodně divil, když mu na dvorcích Rolanda Garrose už podruhé během pár dní vstoupili na kurt fanoušci. Nejprve to byly děti při tréninku, pak pro změnu věkem dospělý člověk, který toužil po dnes tak populárním selfie.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roger Federer prošel do 2. kola French Open přes Kolumbijce Alejandra Fallu

Roger Federer prošel do 2. kola French Open přes Kolumbijce Alejandra Fallu | Zdroj: ČTK

Švýcarský tenista nemá ve zvyku mluvit za ostatní hráče, ale tentokrát udělal výjimku. Prohlásil, že se všichni chtějí cítit bezpečně při své práci, což v posledních dnech a v Paříži možná i letech úplně neplatí.

Šéf turnaje Gilbert Ysern okamžitě po incidentu přispěchal s reakcí, jenže zrovna tak ví, že i ta sebepřísnější bezpečnostní opatření mohou být na šílený nápad krátká. Zvlášť tam, kde má dav k tenistům opravdu hodně blízko, kde lidé čekají na podpis či fotku.

Přehrát

00:00 / 00:00

O to, jak je během velkých tenisových turnajích zajištěno bezpečí hráčů, se zajímal Jaroslav Plašil

Kontroly při vstupu do areálu jsou teď možná ještě o něco důkladnější, lidé z ochranky si ještě více prohlížejí tašky návštěvníků a bedlivěji zkoumají také akreditační cedulky reportérů. Jenže i tak jsou tenisté obecně hodně zranitelní.

Tenisté mohou být velmi snadným terčem podivných nápadů, a zvlášť na grandslamovém Roland Garros to asi platí dvojnásob.

Vždyť na žádném jiném turnaji velké čtyřky není v areálu těsněji než právě v Paříži. Ale nepříjemný incident se pochopitelně může stát i jinde.

„Jednou po mě v Sydney při autogramiádě skočil fanoušek, ale ochranka ho včas stáhla dolů,“ vzpomíná Lucie Šafářová. „Když jde třeba Nadal, tak se lidé dostávají do transu a ztrácejí zdvořilostní vychování,“ dodává česká fedcupová reprezentantka.

Lucie Šafářová se ale necítí při své práci nějak nebezpečně, jak o tom po incidentu mluvil Roger Federer. Zrovna jí mnohem víc vadí virtuální nepřátelé útočící anonymně na internetu. Loni se kvůli tomu dokonce obrátila na policii, a teď doufá, že už bude mít klid.

„Už to utichlo, tak snad to bude v pořádku,“ uzavřela třináctá hráčka světového žebříčku.

Jaroslav Plašil, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme