Tenista Hájek v Bastadu postoupil, Rosol ve Stuttgartu skončil

Tenista Jan Hájek postoupil poprvé v letošní sezoně do čtvrtfinále turnaje ATP. Ve švédském Bastadu porazil Fina Nieminena 6:1, 7:6. Dařilo se i Barboře Záhlavové-Strýcové, která v Palermu zdolala Španělku Solerovou-Espinosovou 7:5, 7:6. Neuspěl naopak Lukáš Rosol. Ve druhém kole turnaje ve Stuttgartu prohrál s domácím Phauem dvakrát 6:7.

Jan Hájek

Jan Hájek | Foto: Česká sportovní

Hájek získal úvodní čtyři hry za sebou a dovedl první set k vítězství 6:1. Druhý set musel rozhodnout až tie-break, ale ten český tenista zvládl jednoznačně poměrem 7:2. Jeho dalším soupeřem bude Estonec Jürgen Zopp, se kterým se na okruhu ATP nikdy neutkal.

Záhlavová-Strýcová postupem do druhého kola přerušila sérii porážek v prvních kolech, které nezvládla na předchozích třech turnajích. Její další soupeřkou bude Američanka Julia Cohenová.

Rosol nenavázal na duel proti pátému nasazenému Nizozemci Haasemu, v duelu s Phauem vyrobil devět dvojchyb. Obě zkrácené hry ztratil přemožitel Rafaela Nadala na Wimbledonu hladce, v prvním případě získal jen tři míčky, ve druhém ještě o jeden méně.