Tenista Jiří Veselý postoupil do 2. kola v Tokiu, Lukáš Rosol v Pekingu

Český tenista Jiří Veselý vyhrál na turnaji v Tokiu nad domácím Učijamou dvakrát 6:4 a postoupil do 2. kola. Jeho daviscupový spoluhráč Lukáš Rosol slavil vítězství v 1. kole na turnaji v Pekingu, když porazil Brita Bedeneho 2:1 na sety.

Lukáš Rosol po rychlém přesunu zvládl úvodní kolo Australian Open

Lukáš Rosol po rychlém přesunu zvládl úvodní kolo Australian Open | Zdroj: Reuters

Rosol nevstoupil do utkání dobře, v prvním setu od stavu 1:1 nezískal ani jeden game a prohrál za necelou půlhodinu 1:6.

Ve druhém setu si oba hráči drželi servis až do tie-breaku. V něm sice získal první minibrejk Bedene, ale Rosol nakonec průběh zkrácené hry otočil a vyhrál tie-break 8:6, když proměnil druhý setbol.

V rozhodující sadě se dostal český tenista do vedení 3:0, ale Brit dokázal vyrovnat na 3:3. V 8. gamu ale vyhrál Rosol podruhé soupeřovo podání a vzápětí při svém podání odvrátil jeden brejkbol a proměnil první mečbol.

Jiří Veselý získal hned v prvním gamu úvodního setu podání soupeře a výhodu jednoho brejku udržel až do konce první sady.

Ve druhém setu vyhrával Učijama už 4:1, ale od tohoto stavu už mu Veselý nepovolil ani jeden game. Sérií pěti vítězných her průběh druhé sady otočil a zvítězil 6:4.

Berdych zvládl finále v Šen-čenu a slaví letos první turnajové vítězství, jedenácté v kariéře

Výsledky tenisového turnaje mužů v Tokiu

Dvouhra - 1. kolo: Veselý (ČR) - Učijama (Jap.) 6:4, 6:4, Nišikori (2-Jap.) - Čorič (Chorv.) 2:6, 6:1, 6:2, Ito - Nišioka (oba Jap.) 3:6, 6:0, 7:5, Querrey (USA) - Dolgopolov (Ukr.) 7:6 (7:5), 6:4.

Výsledky tenisového turnaje mužů v Pekingu

Dvouhra - 1. kolo: Rosol (ČR) - Bedene (Brit.) 1:6, 7:6 (8:6), 6:3, Čang Ce (Čína) - Istomin (Uzb.) 6:3, 1:6, 6:3, Troicki (Srb.) - Raonic (5-Kan.) 6:4, 6:4, Sock (USA) - Gabašvili (Rus.) 6:4, 6:3.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít