Tenista Lukáš Rosol postoupil do finále antukového turnaje v Bukurešti

Své první finále na turnaji ATP si zahraje český tenista Lukáš Rosol. Daviscupový reprezentant porazil v semifinále v Bukurešti druhého nasazeného Francouze Simona ve dvou setech 6:2, 6:3.

Lukáš Rosol během utkání se Švýcarem Wawrinkou

Lukáš Rosol během utkání se Švýcarem Wawrinkou | Zdroj: Reuters

První zajímavý moment zápasu přišel ve čtvrté hře, když měl český tenista celkem pět brejkbolů. Nevyužil ani jeden a Simon sroval na 2:2. Při dalším servisu Francouze si Rosol vypracoval další šance a tentokrát už Simonovi podání vzal a vedl 4:2.

I další dvě hry prvního setu patřily českému tenistovi a tak po zásluze vyhrál 6:2. Ve skvělém výkonu pokračoval na Bukurešťské antuce Lukáš Rosol i dál, když se v úvodu druhé sady dostal do vedení 3:0.

Po Rosolově sérii sedmi vítězných her v řadě snížil Simon na 1:3, ale protože během zápasu ani jeden ze svých osmi brejkbolů neporměnil, vyhrál český tenista i druhý set a postoupil do finále, kde se utká s vítězem duelu mezi Španelem Garciou-Lópezem a pátým nasazeným Němcem Mayerem.