Tenista Lukáš Rosol si na turnaji ATP v Petrohradu zahraje ve čtvrtfinále

Poprvé od dubna si tenista Lukáš Rosol zahraje čtvrtfinále turnaje ATP. V Petrohradu zdolal český daviscupový reprezentant ve druhém kole Rusa Karena Chačanova po setech 6:4 a 6:4 a postoupil mezi osm nejlepších tenistů turnaje.

Lukáš Rosol během finálového klání na turnaji v Bukurešti

Lukáš Rosol během finálového klání na turnaji v Bukurešti | Zdroj: Reuters

Rodák z Brna si účast ve čtvrtfinále zajistil výhrou proti Karenu Chačanovovi, kterého přehrál po hodině a deseti minutách hry. Rosol tak navázal na středeční úspěch, kdy v 1. kole taktéž bez ztráty setu porazil Litevce Ricardase Berankise a konečně protrhl desetizápasovou šňůru porážek.

Příštím soupeřem osmadvacetiletého tenisty bude Michal Przysiezny z Polska. Ten v zápase 2. kola vyřadil nasazenou jedničku ruského turnaje Fabia Fogniniho. Ital za stavu 6:3 a 5:3 ve prospěch polského soupeře duel skrečoval.

Výsledky tenisového turnaje mužů v Petrohradu

Dvouhra - 2. kolo:
Rosol (7-ČR) - Chačanov (Rus.) 6:4, 6:4, Przysiezny (Pol.) - Fognini (1-It.) 6:3, 5:3 skreč, Tursunov (4-Rus.) - Kravčuk (Rus.) 6:3, 6:0, Sousa (Portug.) - Stachovskij (Ukr.) 3:6, 6:4, 6:0.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít