Tenista Radek Štěpánek chce zastavit pád

Kvůli dlouhé zdravotní pauze Radek Štěpánek klesá ve světovém žebříčku, a tento propad ještě může v samotném závěru sezony pokračovat. V posledních dvou turnajích sezony v Basileji a v Paříži totiž český tenista obhajuje loňské vysoké body za účast v semifinále. Teď v Basileji je Radek Štěpánek po výhře nad Nizozemcem De Bakkerem 2:0 na sety ve druhém kole. Přímo ve Švýcarsku je i reportér Radiožurnálu Jaroslav Plašil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

"Člověk by si měl užívat každou chvíli, kterou stráví na kurtu. Loni jsem tady hrál poprvé a hrálo se mi tady výborně, prohrál jsem až v semifinále s Djokovičem. A rád bych na to letos navázal," řekl Štěpánek.

Měl jste výborný závěr roku, teď vám ale hrozí ztráta bodů. Máte to v hlavě, nebo to není vaše největší priorita?

Pro mě je největší prioritou zdraví. Když už jsem se dostal mezi nejlepších deset, tak jsem se dvakrát na delší dobu zranil a nemohl jsem zjistit, na kolik jsem opravdu měl. Když ale budu zdravý a budu se moci kvalitně připravit na příští sezónu tak vím, že se mohu měřit s těmi nejlepšími.

Jak jste na tom teď po zdravotní stránce?

Jsem zdravý, což je pro mě nejdůležitější. Budu se snažit získat z posledních dvou turnajů získat co nejvíce bodů a po odpočinku vložím veškeré úsilí do přípravy na další sezónu. Nebudu obhajovat žádné body, takže to pro mě může být dobrý rok.

Těšíte se na odpočinek už z toho důvodu, že loni jste ho neměl a jel jste bez pauzy až do Australian Open?

Určitě, i když jsem měl letos kvůli zranění té pauzy dost. Je ale pauza a pauza. Když skončí sezóna, víte, že už se nemusíte nikam honit a máte čas na opravdový odpočinek. Vlastně jsme neměli ani pořádné líbánky s manželkou a teď na to bude čas. Nepostoupili jsme do finále Davis Cupu, takže toho času bude dost.

Když jste zmínil Davis Cup, tady v Basileji jsou kromě deblisty Zimonjiče všichni srbští reprezentanti. Měl váš vzájemný duel ještě nějakou dohru po téměř dvou měsících?

Pro mě to dohru mělo v ten den, kdy ten zápas skončil. Potom už to byla historie.

V Basileji hrajete čtyřhru s Lukášem Dlouhým. Máte v plánu dlouhodobější spolupráci?

Ne, teď spolu hrajeme podruhé, protože Lukášův spoluhráč Paes hrál jiné turnaje. Dali jsme se dohromady v Šanghaji, kde jsem bohužel měl žaludeční problémy a nemohl hrát naplno. Tak jsme se domluvili, že si ještě zahrajeme v Basileji.

Pokud zvládnete i duel s Kolumbijcem Giraldem, s největší pravděpodobností se utkáte s Rogerem Federerem. Byl by to pro vás velký test momentální formy?

Určitě. Když hrajete s prvními třemi nejlepšími hráči, kteří jsou daleko před vámi, tak vám to dá hrozně moc. A s Rogerem je to navíc o to speciálnější, že už toho dokázal strašně moc, je to žijící a hrající legenda.

Alena Benešová, Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme