Tenista Radek Štěpánek na Australian Open končí zklamaný

Šest českých tenistů si zahraje třetí kolo Australian Open. Tento skvělý a překvapivý počet postupujících mohl rozšířit i Radek Štěpánek. Po zdravotních komplikacích v minulé sezoně cítil formu i šanci. Jenže americkému dlouhánovi Johnu Isnerovi podlehl ve čtyřech setech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radek Štěpánek při jednom z tréninků | Foto: Česká sportovní/Pavel Lebeda

,,Člověk vždycky chce uspět a dostat se co nejdál, bohužel ten zápas dopadl tak, jak dopadl,“ říkal český tenista po porážce s 206 cm dlouhým Američanem.

Přitom zápas nezačal pro českého tenistu vůbec špatně, hned první set vyhrál, a všechno vypadalo dobře.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tenista Štěpánek v Austrálii dohrál

,,Tlačil jsem ho co nejvíce od základní čáry, jeho podání jsem se snažil returnovat, což se mi dařilo, ale bohužel se mi nepovedl konec druhého setu. Ve třetí sadě jsem ještě měl šanci, ale zaservíroval nějaká esa, sluníčko mi taky moc nepomohlo. Od té doby jsem se na kurtu hledal a nedokázal se dostat do hry a kupil chybu za chybou,“ hledal příčiny prohry dvaatřicetiletý Čech.

Takže Radek Štěpánek opouští turnaj překvapivě brzy, tedy nečekaně hlavně vzhledem k posledním výkonům a předváděné hře, která už se hodně blížila té, kterou český tenista předváděl v předminulé sezoně, kdy ho ještě netrápily vleklé zdravotní problémy.

,,To se nedá nic dělat. Sice jsem se cítil dobře, ale najednou jsem z rytmu vypadl. I takové zápasy občas jsou,“ přiznává Radek Štěpánek.

Ten teď po prvním grandslamovém turnaji navštíví několik těch menších podniků okruhu ATP.

,,Vrátím se domů, začnu se připravovat na turnaje, které mě čekají v Záhřebu, Memphisu, Delray Beach a potom Davis Cup,“ nastiňuje svoje nadcházející plány Radek Štěpánek.

Jaroslav Plašil, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme