Tenista Radek Štěpánek se pokusí proti Del Potrovi překvapit

Po posledním grandslamu sezóny, kde se českým tenistům velmi dařilo, je tu další vrchol. V Buenos Aires se chystá boj o postup do finále letošního Davisova poháru mezi domácí Argentinou a českým týmem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úvodní duel semifinále Davis Cupu obstarají Radek Štěpánek a Juan Martin Del Potro | Foto: Reuters

Ten budou reprezentovat tradičně Tomáš Berdych a Radek Štěpánek, ve dvouhře určitě, možná i ve čtyřhře. Radek Štěpánek má tu čest semifinálové utkání zahájit s domácí jedničkou Del Potrem, který zvažoval svou účast v DC kvůli zranění.

„Já jsem ani na chvilku nepočítal s tím, že by nenastoupil. Samozřejmě to, co se dělo okolo, se dělo. My jsme tady byli od toho, abychom se připravili a musíme se soustředit na sebe, ať za ně bude hrát kdokoli, protože ten tým mají kvalitní a dost široký na to, aby ho mohli zastoupit. To, že nastoupí je pro jejich tým jedině dobře,“ říká Radek Štěpánek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Před semifinálovým zápasem DC v Argentině mluvil s Radkem Štěpánkem Jaroslav Plašil

„Samozřejmě je Del Potro hráč světové desítky, který hrál na US Open výborně. Hrál celý rok fantasticky, takže já se na to utkání těším a budu dělat maximum, abych překvapil a mohl přinést první bod do šatny,“ střádá plány Štěpánek.

Hodně se mluvilo o levém zápěstí Del Potra. Na tréninku bekhend obouruč prakticky nehraje, ale to už bylo podobné při US Open.

„Myslím si, že když se rozhodl nastoupit, tak bude hrát úplně normálně bez jakéhokoli omezení. Myslím si, že kdyby nemohl brát bekhend, že by vůbec nenastupoval. Čekám, že bude hrát naprosto normálně,“ tuší Radek Štěpánek.

Argentinci budou mít kromě značně hlasitých fanoušků i výhodu povrchu. „Samozřejmě se na antuce narodili a je to jejich nejpřirozenější povrch, takže v tom budou mít výhodu, ale my jsme tu od toho, abychom urvali tři body a o to se budeme prát,“ burcuje Radek Štěpánek.

Jaroslav Plašil, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme