Tenista Rosol prohrál v Madridu s Tsongou, Plíšková s Garciaovou

Český tenista Lukáš Rosol nestačil v 1. kole turnaje v Madridu na Francouze Tsongu a prohrál ve dvou setech. S turnajem se rozloučila i Karolína Plíšková, která prohrála s Garciaovou ve třech setech.

Lukáš Rosol po rychlém přesunu zvládl úvodní kolo Australian Open

Lukáš Rosol po rychlém přesunu zvládl úvodní kolo Australian Open | Zdroj: Reuters

V souboji Rosola s Tsongou rozhodl o vítězství v každém setu jeden brejkbol. V obou případech si ho vypracoval francouzský tenista.

V prvním setu si oba tenisté hlídali podání až do dvanáctého gamu. Když už to vypadalo, že rozhodne tie-break, dostal se Tsonga při podání Rosola do vedení 40:30 a první setbol hned proměnil.

Ve druhém setu vyhrál Tsonga podání Rosola už ve druhém gamu, vzápětí se dostal do vedení 3:0 a bezchybným servisem dovedl sadu i utkání do vítězného konce.

Plíškové se vůbec nepodařil vstup do zápasu a v prvním setu prohrávala 0:3. Garciaová navíc výborně podávala a v osmém gamu vzala ještě jednou servis české hráčce a set vyhrála 6:2.

O osudu druhého setu rozhodl jeden brejkbol. Ten hned v prvním gamu proměnila Plíšková. V desáté hře při svém podání proměnila druhý setbol a vyrovnala na 1:1.

Rozhodující sada byla bohužel kopií prvního setu. Garciaová se dostala do vedení 3:0 a v dalším průběhu už dovolila Plíškové pouze jeden game.

Výsledky tenisového turnaje mužů a žen v Madridu

Dvouhra mužů - 1. kolo: Tsonga (12-Fr.) - Rosol (ČR) 7:5, 6:3, Dimitrov (10-Bulh.) - Young (USA) 6:4, 3:0 skreč, Monfils (13-Fr.) - Troicki (Srb.) 6:2, 6:0, Mayer (Arg.) - Müller (Luc.) 6:3, 6:3, Ramos (Šp.) - Cuevas (Urug.) 3:6, 6:3, 6:4.

Dvouhra žen - 2. kolo: Šarapovová (3-Rus.) - Duqueová (Kol.) 6:1, 6:2, Garciaová (Fr.) - Karolína Plíšková (14-ČR) 6:2, 4:6, 6:1, Pavljučenkovová (Rus.) - Erraniová (15-It.) 3:6 7:6 (9:7), 6:4.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít