Tenista Rosol si na Australian Open troufá i na favorita Raonice

Dokázal v pěti setech porazit Rafaela Nadala, ale stejně tak třeba dostat dva ‚kanáry‘ od mnohem slabšího soupeře. Český tenista Lukáš Rosol v minulosti doplácel na nevyrovnanost svých výkonů, ale v posledních měsících pracuje na nápravě. Teď v prvním kole Australian Open potvrdil roli favorita a Brita Bakera porazil 3:0 na sety.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Rosol porazil v 1. kole Australian Open Jamieho Bakera 3:0 na sety

Lukáš Rosol porazil v 1. kole Australian Open Jamieho Bakera 3:0 na sety | Zdroj: ČTK

„Místa tam není moc, v šatně jsme tam vedle sebe s ostatními,“ stěžuje si Lukáš Rosol si naoko na stísněné prostory v pánské šatně. Náhodou se ocitl zrovna v srbském boxu a příliš nepočítá s tím, že by mu měli Djokovič nebo Tipsarevič jen tak rychle uvolnit místo.

Ale ani jemu se nechce turnaj opouštět brzy. Brita Bakera porazil v prvním kole přesvědčivě a v tom druhém si troufá i na jednoho z velkých favoritů, Kanaďana Raonice.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lukáš Rosol vyřešil problémy v osobním životě, je psychicky odolnější a na AO si troufá i na Kanaďana Raonice

„Věřím, že když chytnu začátek a urvu třeba první set, je to pak hratelné. Navíc on musí vyhrát, protože je žebříčkový favorit, ale já ho zkusím porazit a poslat ho zpátky do Kanady,“ věří si Lukáš Rosol, ale ne proto, že zatím jako poslední z tenistů dokázal porazit Španěla Nadala.

Nadal a neznámý český tenista, to je ve světě stále velké téma, a tak se ani kanadští novináři Lukáše Rosola na moc jiných věcí nezeptají.

„No, ty otázky padají pořád, že Nadal stále nehraje. Možná až začne hrát, přestanou se mě na to ptát, ale i teď jim odpovídám v pohodě,“ říká Lukáš Rosol, který chce dělat všechno proto, aby byl slavnější i kvůli jiným velkým výhrám.

Třeba se zklidnit v mimotenisovém životě, což se mu v minulosti příliš nedařilo. Kouč Ctislav Doseděl to před časem v rozhovoru pro Radiožurnál nazýval ‚kravinami‘ a dále už to nechtěl rozebírat, český tenista ale ví, kam trenér mířil.

„Plaval jsem v tom docela dost, ale teď už je to snad lepší. Holt to jsou vztahy, ženský, no. Nějakou dobu už to zkoušíme všechno dát bokem, tenisový život přeci jen není dlouhý.“

Sportovního psychologa? Těm nevěřím!

Ctislav Doseděl dokonce Lukáši Rosolovi doporučoval i pomoc sportovního psychologa, ale tady nepochodil.

„Možná má Sláva pravdu, že by mi to pomohlo, ale já bych k němu musel ujít dlouhou cestu a znát ho odmalička, bohužel nikoho takového neznám. Těmhle lidem prostě nevěřím, slyšel jsem, že hráče jen využívají,“ myslí si český tenista.

Sám se loni touto dobou dostával z těžkého sportovního K.O. To když tady v prvním kole Australian Open podlehl Němci Petzschnerovi 0:6, 0:6 a 2:6.

„Byl jsem v depresi z toho, že jsem tak daleko, chtěl jsem být se svými blízkými, Vánoce jsme spolu taky moc nestrávili, všechno bylo strašně narychlo. Letos jsme tomu chtěli předejít, hledali jsme příčinu toho, proč se to loni stalo – a myslím, že se řešení povedlo najít,“ věří Lukáš Rosol.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme