Tenista Štěpánek je v Prostějově v semifinále, čeká ho duel s Hájkem

Tenista Radek Štěpánek si zahraje semifinále turnaje v Prostějově. Druhý nasazený český hráč porazil Slováka Pavola Červenáka 2:6, 6:3 a 6:0. Jeho soupeřem v boji o finále bude další Čech Jan Hájek, který si poradil s Rusem Tejmurazem Gabašvilim 6:3, 6:1.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radek Štěpánek | Foto: David Kubíček

"Začátek jsem si zkomplikoval vlastními chybami, dělal jsem jich hrozně moc. Soupeř neudělal skoro žádnou a při důležitých míčích docela riskoval. Párkrát mu to vyšlo, takže ten set dopadl tak, jak dopadl. Nezačal jsem dobře ani druhý, ale jsem rád, že jsem se do zápasu hned vrátil a pak jsem rozbil jeho sebedůvěru a kontroloval zápas až do konce," zhodnotil průběh duelu Radek Štěpánek.

Od druhého setu jste přestal chybovat, soustředil jste se, bylo to také tím?

Určitě. Ze začátku jsem kazil lehké míče, což člověku na sebevědomí moc nepřidá. Nebyl jsem ani v pořádném rytmu, ale probojoval jsem se k tomu přes začátek druhého setu a pak už jsem to měl pod kontrolou.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Radkem Štěpánkem v Prostějově mluvil Tomáš Minarčík

Nemohlo tam z vaší strany být nějaké menší podcenění?

Už tady porazil ve třech setech Garcíu-Lópeze, tak si říkám, jestli tady Slováci nemají nějaký speciální pohon. Ale neviděl jsem ho nikdy odehrát jediný míč, takže jsem nevěděl, co od něj můžu čekat, proto jsem ze začátku tápal. Překvapil mě, jak výborně bránil, když jsem šel na síť, skvěle prohazoval. Ale nejdůležitější je konec.

V semifinále vás čeká Jan Hájek, jak se těšíte na český souboj?

Asi jako na každý jiný. Honza tady několikrát vyhrál, vždycky tady má životní formu, která mu pak najednou zmizí, což je neuvěřitelné. Určitě se na ten zápas těším a myslím, že i pro diváky to bude zajímavé utkání.

Alena Benešová, Tomáš Minarčík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme