Tenista Štěpánek se v zápase s Ferrerem nemohl spolehnout na první podání

V prvním zápase daviscupového finále Radek Štěpánek podlehl pátému hráči světa Davidu Ferrerovi 3:6 a dvakrát 4:6 i proto, že se trápil při vlastním podání. V prvních dvou setech se trefoval do prvního servisu s úspěšností na hranici padesáti procent, a to je vzhledem ke stabilnímu prostředí v hale velice nízké číslo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radek Štěpánek gratuluje Davidu Ferrerovi | Zdroj: ČTK

Radku, jak by ten zápas vypadal, kdyby čísla prvního servisu byla lepší, co se týče procenta úspěšnosti?

Teď už to nevrátíme, ale určitě kdyby to procento bylo lepší, mohl jsem se dostávat víc k síti po servisu, mohl jsem ho dostávat víc pod tlak a mohl bych víc měnit rytmus hry. Bohužel jsem musel kvůli té nízké úspěšnosti o spoustu svých servisových gemů bojovat.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Radkem Štěpánkem mluvil po zápase s Ferrerem Jaroslav Plašil

Po tom druhém servisu jsem ho nemohl tlačit. Čím více se hrálo, tím lépe to bylo pro něj. I když jsem se snažil hrát riskantněji, tak hrál neuvěřitelnou obranu a získával tím body, sebevědomí a jenom potvrdil, že má skvělou sezónu a hraje v pohodě.

Vzhledem k sobotě, přemýšlel jste, čím to může být?

Může za tím být nervozita, přemíra chtění, musím se na to podívat, co bylo špatně, co nefungovalo a zapomenout na ten dnešní zápas. Je to pryč, to už nevrátím, vzít si z toho to pozitivní, podívat se na to, co bylo špatně.

Mám na to 24 hodin do dalšího utkání a už jsem v těch situacích byl několikrát.

Jak se na to bude zapomínat tělu? Šestá hra prvního setu byla téměř třicetiminutová.

To je ono. Kdyby mi ten první servis lépe fungoval, tak bych si pomohl lehčími body, byl bych ten aktivnější a to se bohužel nestalo. Fyzicky se cítím dobře. Samozřejmě cítím, že jsem hrál zápas, ale není to jako kdybych hrál 5, 6 hodin. V tom jsem bez problémů.

Jaroslav Plašil, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme