Tenista Štěpánek si v Cincinnati zahraje osmifinále

Tenista Radek Štěpánek postoupil do osmifinále turnaje série Masters v americkém Cincinnati. Ve druhém kole porazil Kazacha Andreje Golubjova 6:3 a 7:6. Jeho dalším soupeřem bude s největší pravděpodobností světová jednička Srb Novak Djokovič. Naopak hned ve druhém kole skončila ženská světová jednička Dánka Caroline Wozniacká, která prohrála s Američankou Christinou McHaleovou. Dohrála také Petra Cetkovská po porážce s Ruskou Světlanou Kuzněcovovou.

Radek Štěpánek postoupil do semifinále

Radek Štěpánek postoupil do semifinále | Zdroj: ČTK

Štěpánek vyhrál i druhý duel v letošní sezóně, poprvé ho letos porazil na turnaji v Mnichově. Naopak s Djokovičem český tenistka pětkrát prohrál a jednou nad ním zvítězil. Jméno soupeře pro osmifinále zná Tomáš Berdych. Osmý nasazený hráč se utká se Španělem Nicolasem Almagrem, se kterým prohrál letos na turnaji v Nice.

Petra Cetkovská proti Kuzněcovové dobře začala a první set vyhrála 6:4. Další dvě sady ale vyhrála ruská tenistka 6:3 a 6:4. I nadále se trápí Caroline Wozniacká, která podlehla 76: hráčce žebříčku, devatenáctileté Christině McHaleové 4:6 a 5:7. Dánská tenistka tak od začátku července vyhrála jediný duel.

Na turnaji v Cincinnati už nebude pokračovat Američanka Serena Williamsová. Vítězka dvou předchozích turnajů ve Stanfordu a Torontu se odhlásila kvůli zranění palce na pravé noze. Williamsová vyřadila v prvním kole Lucii Hradeckou. Bez boje tak prošla do třetího kola Australanka Samantha Stosurová.