Tenista Štěpánek skončil v Mnichově ve druhém kole na raketě Troického

Tenista Radek Štěpánek prohrál na antukovém turnaji v Mnichově se Srbem Viktorem Troickým a po setech dvakrát 4:6 tak do čtvrtfinále nepostoupil. Po lednové operaci krční páteře tak čtyřiatřicetiletý český hráč ze čtyř dvouher na okruhu ATP uspěl jen jednou.

Radek Štepánek na tréninku v Astaně

Radek Štepánek na tréninku v Astaně | Foto: Jaroslav Plašil | Zdroj: Český rozhlas

Na úterní vítězství nad Michailem Južným z Ruska nedokázal Štěpánek v Mnichově tentokrát navázat. A to i přesto, že oba sety proti Troickému dobře začal. V prvním po povedeném brejku vedl dokonce už 3:0, jenže pak sám dvakrát neudržel servis a za stavu 3:5 už jen výsledek setu zkorigoval. Poslední game Troicki získal čistou hrou.

Ve druhém setu Štěpánek opět jako první prolomil soupeřův servis, ale ani vedení 4:1 mu nestačilo. Pak už bodoval pouze o sedm let mladší Srb, který se aktuálně ve světovém žebříčku pohybuje stejně jako rodák z Karviné v páté desítce.

Troicki tak po vítězství ve dvou setech vyrovnal vzájemnou bilanci se Štěpánkem na 5:5. Český daviscupový reprezentant se ještě v bavorské metropoli představí ve čtyřhře po boku domácího Tommyho Haase.

Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít