Tenista Štěpánek touží po stejně úspěšném konci sezóny jako loni

Tenista Radek Štěpánek velkou část roku promarodil, ale o to hezčí závěr sezony teď může prožít. Před sebou má dvě velké akce, na které vyráží ve výtečném rozpoložení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radek Štěpánek a jeho deblový partner Leander Paes | Zdroj: ČTK

„Na kurtu se teď cítím výborně. Na pár dní jsem odložil raketu, abych znovu chytil chuť, hlad a radost, zkrátka abych byl na ten konec co nejvíce nabitý, připravený a natěšený,“ přiznává Radek Štěpánek před svým náročným dvojbojem.

Na Turnaji mistrů v Londýně chce svému deblovému partnerovi Leandru Paesovi pomoci zkompletovat sbírku, protože právě titul z Masters ještě indickému tenistovi v bohaté kolekci chybí.

Pak se přesune do srbského Bělehradu k finále Davisova poháru, kde pochopitelně také touží po úspěchu. „To, proč tam jedeme, je ‚salátová mísa‘,“ připomíná jediný cíl. Radek Štěpánek zažil podobný závěr sezony i loni, i když tenkrát před sportovními vrcholy roku odpočíval kvůli zdravotním problémům.

Přehrát

00:00 / 00:00

Závěr sezóny Radka Štěpánka monitoruje Jaroslav Plašil

„Loňský model nebyl zrovna ten, který bych si přál. Do poslední chvíle jsem nevěděl, jestli do Londýna odletím, nakonec jsem se tam vydal těsně před prvním zápasem. Teď ta příprava byla jiná, byla o odpočinku a nabrání kondice, tedy ne nějaké ‚válení si šunek‘ jako loni,“ vzpomíná Radek Štěpánek na minulý rok.

Český tenista ho zakončil slavnou výhrou v rozhodujícím pátém zápase daviscupového finále.
A to byl prý okamžik, ze kterého hodně těžil i v této sezoně. Ve chvílích, kdy mu nebylo zrovna nejlépe.

„Musím přiznat, že jsem to poprvé viděl, když jsem byl po operaci. Stýskalo se mi po hraní a trochu jsem se tím ‚nahazoval‘. Pro to člověk hraje, pro tyto chvíle, momenty, pro ty zápasy pod největším tlakem. Proto se celou dobu připravuje,“ říká před odletem do Londýna český tenista Radek Štěpánek.

Jaroslav Plašil, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme