Tenista Veselý v Bukurešti titul nezískal, podlehl Garcíovi ve dvou setech

Český tenista Jiří Veselý na titul v rumunské Bukurešti nedosáhl. Ve finále prohrál se Španělem Guillermem Garcíou dvakrát 6:7. Ve druhém setu dokázal sice Veselý odvrátit pět mečbolů, ale přesto v tiebreaku prohrál.

Jiří Veselý bude bojovat o postup do osmifinále Wimbledonu

Jiří Veselý bude bojovat o postup do osmifinále Wimbledonu | Zdroj: Reuters

Do utkání lépe vstoupil García, když si hned ve druhém gamu vypracoval tři brejkboly a ten druhý proměnil. Náskok ztratil v sedmé hře a za stavu 5:5 prohrál svůj servis podruhé.

Veselý tak měl šanci při svém podání set ukončit, ale situaci nezvládl. Navíc za stavu 40:15 neproměnil dva setboly. Španěl vybojoval shodu, následně brejkbol a jeho využitím poslal sadu do tiebreaku.

Zkrácená hra byla vyrovnaná. Veselý získal jako první minibrejk, byl ve vedení 5:4 a šel podávat. Oba servisy však prohrál, Španěl tím otočil skóre a využil hned první setbol.

I o výsledku druhé sady rozhodovala až zkrácená hra. Tentokrát však byl Jiří Veselý většinou o krok pozadu, i když si dokázal vypracovat dva setboly. Jeho soupeř však neproměnil hned pět mečbolů a ukončit utkání se mu podařilo až na šestý pokus.

Tenisový turnaj mužů v Bukurešti (antuka, dotace 494.310 eur):

Dvouhra - finále: García (5-Šp.) - Veselý (7-ČR) 7:6 (7:5), 7:6 (13:11).
Čtyřhra - finále: Copil, Ungur (Rum.) - Monroe, Sitak (USA/N. Zél.) 3:6, 7:5, 17:15.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít