Tenistce Petře Kvitové čokoláda nechybí

Tenistka Petra Kvitová o tom slyší a mluví nerada, ale zvyknout si na to dříve či později musí. Ve svých jednadvaceti letech už pronikla do nejužší světové špičky, takže v ní řada odborníků z celého světa vidí velkou favoritku a klidně i možnou vítězku grandslamového Wimbledonu. Česká tenistka si respekt sportovní veřejnosti zíslala hlavně v posledních měsících, díky svému výjimečnému talentu a také fyzickému drilu, který v sobě skrývá i poměrně neatraktivní jídelníček.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová v utkání 2. kole tenisového Wimbledonu | Zdroj: ČTK

"K snídani mi vařil mléčnou rýži, co nadělám," postěžovala si na oko Petra Kvitová.

Kondiční trenér Jozef Ivanko je totiž nejen kuchařem a spoluobyvatelem domku nedaleko tenisových kurtů ve Wimbledonu, ale už delší dobu také hlídačem kalorií. Takže může nejlepší česká tenistka zapomenout na to, že by si třeba před spaním kousla pro uklidnění do čokolády.

Přehrát

00:00 / 00:00

Za úspěchem Petry Kvitové je i jídelníček

"Bejvávalo. Ale abych pravdu řekla, vůbec mi to nechybí. Necítím se nijak ošizená," baví se na téma zakázaných pochutin Petra Kvitová, které ovšem před dvěma lety, kdy s kondičním trenérem Jozefem Ivankem začala spolupracovat, úplně do smíchu nemuselo být.

"Nemohla určité druhy potravin, které měla do té doby velmi ráda, takže,".... to přerůstalo až v nenávist, říkal Radiožurnálu Jozef Ivanko. Ale jen chvilkovou, vrací se k začátku sportovních galejí Petra Kvitová.

"Ze začátku, když jsme byli třeba na soustředění v Tatrách, to nebylo nic příjemného. Ale ta dřina k tomu prostě patří. Pak to doběhnete a je zase všechno v pohodě," směje se nejlepší česká tenistka.

S trenéry je kamarádka

I proto teď může Petra Kvitová ve svých jednadvaceti letech prodávat svůj talent, a porážet ty nejlepší tenistky. A třeba snít o tom, že vyhraje grandslamový Wimbledon, byť to sama nahlas nevysloví. Ale, že svému realizačnímu týmu věří, přiznává bez mučení.

"Myslím, že to jde určitě nahoru. Kondiční trenér se na to snaží jít pomaleji, než na to vlítnout a dělat třeba jen kondici, nehrát tenis. Spolupráce mezi kondičním a tenisovým trenérem je důležitá, aby sladili program. A co se týče kondice, děláme všechno a kondiční odvádí výbornou práci. Mám oba trenéry ráda, máme spolu výborný vztah, jsme kamarádi, udělají pro mě první poslední," chválí svůj tým Kvitová.

Takže pak Petře Kvitové chutná i rýže kondičního trenéra Jozefa Ivanka nebo taktická průprava herního kouče Davida Kotyzy. Ten teď české tenistce poradí, kterak přehrát Italku s renesančním jménem Roberta Vinciová.

Alena Benešová, Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme