Tenisté Berdych a Kvitová si na turnaji v Pekingu zahrají o titul

Až po téměř třech hodinách od začátku zápasu rozhodla česká tenistka Petra Kvitová o svém postupu do finále turnaje v Pekingu. Nezastastavil ji déšť ani bojovný výkon Australanky Stosurové, kterou nakonec porazila 2:1 na sety. V mužském pavouku si o titul zahraje i Tomáš Berdych, jenž si poradil se Slovákem Martinem Kližanem 2:0 na sety.

Tomáš Berdych prošel v Pekingu do finále přes Slováka Martina Kližana

Tomáš Berdych prošel v Pekingu do finále přes Slováka Martina Kližana | Zdroj: ČTK

V prvním setu měly obě tenistky velký problém udržet si vlastní podání. Na brejk Petry Kvitové v osmé hře už ale Samantha Stosurová nedokázala odpovědět. Za 52 minut vyhrála Češka 6:3.

Druhému setu předcházela dlouhá pauza, protože začalo pršet a bylo nutné zatáhnout střechu a vysušit. Přestávka více pomohla Stosurové, která jistě vyhrávala hry při svém podání a tlačila na Kvitovou, která musela využít i přestávku na ošetření.

Třetí hráčka světa nakonec své podání neubránila v nejhorší možný moment. Ve dvanácté hře dala Australance příležitost dvou setbolů, z nichž ten druhý Stosurová využila a vyrovnala na 1:1 na sety.

V rozhodujícím setu ale Australanka tak přesvědčivá při vlastním podání nebyla. Petra Kvitová v páté hře využila brejkbol a vykročila k vítězství. Po téměř třech hodinách od začátku zápasu zvítězila 6:3, 5:7 a 6:2.

Napínavé semifinále v Pekingu je devátým vítězstvím Petry Kvitové v řadě. O titul se utká s vítězkou druhého semifinále Marií Šarapovovou, ve finále zároveň půjde o post světové dvojky.

Berdych narazí na světovou jedničku

Berdych si mohl v duelu s Kližanem vypracovat slibný náskok hned v úvodu prvního setu, ale neproměnil ani jeden ze dvou brejkbolů. Další měl k dispozici za stavu 4:3, ale soupeř si podání znovu udržel.

V desátém gamu se mu to už ale nepodařilo, Berdych čtvrtým brejkbolem prorazil Kližanovi podání, po kterém vyhrál sadu 6:4.

Ve druhém setu už slovenský tenista, který si nechal ošetřit pohmožděnou pravou nohu, nedokázal Berdychovi vzdorovat. Ztratil dvě ze tří podání a Berdycha pustil do vedení 5:1. Turnajová trojka následně set i celý zápas doservírovala do vítězného konce.

Berdychovým soupeřem ve finále bude první hráč světového žebříčku Novak Djokovič ze Srbska, který v semifinále vyřadil Brita Andyho Murrayho.

Tenisový turnaj mužů a žen v Pekingu (tvrdý povrch):
Muži (dotace 3,755.065 dolarů):
Dvouhra - semifinále:
Berdych (3-ČR) - Kližan (SR) 6:4, 6:1, Djokovič (1-Srb.) - Murray (6-Brit.) 6:3, 6:4.