Tenisté Berdych i Šafářová postupují dál, Zakopalová a Rosol končí

Travnatou sezonu začal Tomáš Berdych jasnou výhrou nad Nizozemcem De Bakkerem. Ve 2. kole turnaje v londýnském Queen's Clubu porazil svého soupeře 6:1 a 6:4. Dařilo se i Lucii Šafářové, která na antuce v Norimberku porazila Španělku Torróvou 6:4, 6:2 a postoupila do čtvrtfinále. Na stejném turnaji naopak skončila Klára Zakopalová, když nestačila na Slovinku Hercogovou ve třech setech 3:6, 6:4 a 1:6.

Tomáš Berdych v zápase proti De Bakkerovi

Tomáš Berdych v zápase proti De Bakkerovi | Zdroj: Reuters

Po nevydařeném Roland Garros se Tomáš Berdych přijel do Londýna rozehrát před Wimbledonem a De Bakkera vyřadil na centrkurtu v Queen´s za 61 minut. Druhý nasazený Berdych smetl v prvním setu soupeře za 21 minut. Poté zápas přerušil déšť, který Nizozemcovi pomohl, ale český tenista odvrátil šest brejkbolů, svůj jediný využil a postoupil do dalšího kola.

Ve třetím kole narazí nejlepší český tenista současnosti na 16. nasazeného Slovince Žemlju. V případě postupu do finále by mohl Berdych narazit na turnajovou jedničku, kterou je domácí Andy Murray. Lukáši Rosolovi druhé kolo nevyšlo, když prohrál s německým tenistou Benjaminem Beckeremi 6:7 a 5:7.

Na antuce v Norimberku postoupila česká tenistka Lucie Šafářová do čtvrtfinále. Tam narazí pátá nasazená na vítězku zápasu mezi Slovinkou Hercogovou a Američankou Cohenovou.

Tenisový turnaj mužů v Londýně:
(tráva, dotace 779 665 eur):
Dvouhra - 2. kolo:
Berdych (2-ČR) - De Bakker (Niz.) 6:1, 6:4, Dolgopolov (7-Ukr.) - Giraldo (Kol.) 6:3, 4:6, 6:4, Hewitt (Austr.) - Dimitrov (10-Bul.) 6:4, 6:3, Evans (Brit.) - Nieminen (13-Fin.) 6:4, 6:7 (6:8), 6:4, Matosevic (Austr.) - Llodra (Fr.) bez boje