Tenisté si zahrají třetí finále za pět let. Štěpánek boří tabulkové předpoklady

Tomáš Berdych a Radek Štěpánek dotáhli český daviscupový tým do dalšího finále této prestižní tenisové soutěže. Česká republika vede v semifinále nad Argentinou 3:0 a může se těšit na další boj o salátovou mísu. Do finále postoupili Berdych se Štěpánkem už potřetí za posledních pět let, což řadí Česko mezi nejúspěšnější státy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český daviscupový tým slaví třetí postup do finále za pět let | Foto: Česká sportovní/Pavel Lebeda

Přitom na žebříčku není tak těžké najít státy, které zvládnou vytvořit silnější dvojici. Španělsko, Švýcarsko, Francie, dokonce Itálie a Německo. Ale Tomáš Berdych a Radek Štěpánek dotáhli český tým už k osmému vítězství v řadě.

„Myslím, že nejvíc je to o tom, že chtějí reprezentovat, protože když se podíváme na ostatní týmy, v každém z nich má nějaký hráč každým rokem pauzu – Djokovič, Nadal, Roger Federer nehraje Davis Cup už posledních pět let,“ připomíná kapitán Jaroslav Navrátil.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští tenisté jsou potřetí za pět let ve finále. Tým drží pohromadě sehrané duo Berdych - Štěpánek

A jako příklad může také sloužit na semifinále nepřítomný Argentinec Juan Martin del Potro. Ale to samotné nestačí, vždyť český tým už výše zmíněné Švýcarsko, Španělsko nebo Itálii porazil.

„Vytvořili jsme si tady mezi sebou takovou vítěznou auru, kterou držíme, a jdeme za tím cílem, který jsme si dali před sedmi lety. Myslím, že se nám to daří a ukazujeme sílu, která v nás je.“

Právě Radek Štěpánek je přitom hráč, který v Davis Cupu boří veškeré tabulkové předpoklady. Zaplněná bouřící hala a on na kurtu jako muž, který baví a zároveň svými pokyny diriguje masu diváků. Takové situace jsou pro něj jako dělané.

Ostatně on sám k českým vítězstvím říká: „Jednoduše řečeno je to chtíč.“

„Opravdu sedm let až na výjimky šlapou v pátek, sobotu i neděli,“ doplňuje Jaroslav Navrátil s úsměvem, že alespoň tentokrát bylo vítězství snazší.

Martin Charvát, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme