Tenisté Španělska umí vítězit i bez Nadala a nejen na antuce

Tenisté Španělska jsou v Davis cupu nejúspěšnější zemí za poslední roky. Od roku 2008 získali tři tituly, vyhrávají i na jiném povrchu, než je antuka, a dokázali uspět už i bez Rafaela Nadala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tenisté Španělska před finále Davis Cupu v Praze proti Česku | Zdroj: ČTK

Rok 2008, finále Argentina versus Španělsko na tvrdém povrchu. Za domácí nastoupilo hvězdné duo David Nalbandian, Juan Martin del Potro, ale prohrálo 1:3.

"Je to podobné, ale také odlišné. Teď jsme o hodně uvolněnější, protože víme, že už jsme Davis cup několikrát vyhráli, vlastně hned pětkrát v posledních dvanácti letech. A samozřejmě také v Argentině, kde jsme ukázali, že Španělsko umí vyhrát i venku. To je pro nás jednodušší, víme, že už jsme to jednou dokázali, tak proč ne znova," skoro zářil optimismem španělský kapitán Alex Corretja.

Na tehdejším titulu měli velký podíl David Ferrer a Feliciano Lopez, oba se mohou představit i v Praze, k tomu mají Španělé k dispozici ještě aktuální vítěze Turnaje mistrů ve čtyřhře, tak to by v tom byl čert, aby zase nezvítězili. A také kapitán Corretja dělá hodně proto, aby se španělské vítězství nebralo jako samozřejmost.

Přehrát

00:00 / 00:00

Španělští tenisté získali od roku 2008 v Davis Cupu tři tituly

"Jestli si mám vybrat, tak jsem rád, že David Ferrer bude hrát první dvouhru, má daleko více zkušeností," opatrně vysvětluje Corretja a tím trochu poodhaluje své počty.

Pokud by nejdřív Berdych porazil Almagra, měl by Ferrer proti Štěpánkovi velmi těžkou pozici především proto, že českému tenistovi bude možná radit sám Ivan Lendl.

"Je to od Ivana hezké, že nám tuhle pomoc nabízí. S Ferrerem jsem odehrál strašidelnou spoustu zápasů, každý z nás má svůj tým, který nás na to utkání připravuje. A pokud budu mít nějaké otázky, Ivana se velice rád zeptám," říká Radek Štěpánek, který se pokusí překvapit Davida Ferrera. Po něm na kurt nastoupí Tomáš Berdych proti Nicolasi Almagrovi, a tam zase počítají s bodem čeští fanoušci.

"Lidé to samozřejmě očekávají, ale očekávání je jedna věc, člověk se s tím musí poprat sám a nespoléhat na to, co lítá kolem. Ale zápas to bude hrozně moc těžký," připomíná Tomáš Berdych.

Slavnostní ceremoniál začne v pražské O2 aréně v 15.30, úvodní dvouhra pak o půl hodiny později.

Alena Benešová, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme