Tenisté vedou v baráži Davis Cupu v Rumunsku 2:0

Český tenista Radek Štěpánek vybojoval v baráži o udržení ve Světové skupině Davis Cupu první bod. Česká dvojka zvítězila v první dvouhře v Bukurešti nad Adrianem Ungurem jednoznačně ve třech setech. Rovněž ve třech setech si pak poradil Tomáš Berdych s Victorem Crivoiem.

Tenista Radek Štěpánek | Foto: Česká sportovní/Pavel Lebeda

Vyrovnaný byl v utkání Štěpánka s Ungurem jen první set, ve kterém těžil zejména z krátkých míčů, které jeho rumunský soupeř nestíhal dobíhat. V šesté hře navíc Ungur nabídl Štěpánkovi brejkbol, který český tenista využil.

Druhá sada už byla z pohledu Radka Štěpánka mnohem jednoznačnější, při svém podání ztratil ve druhém setu pouze jediný fiftýn a setbol proměnil esem.

00:00 / 00:00

Po vítězství nad Adrianem Ungurem zpovídal Radka Štěpánka reportér Jaroslav Plašil

Třetí set už byl víceméně exhibicí českého tenisty, který svému rumunskému soupeři nadělil „kanára“. Utkání získal Radek Štěpánek za hodinu a pětačtyřicet minut po setech 6:3, 6:2 a 6:0.

"Rozhodl můj celodvorcový tenis, lépe jsem servíroval. Nutil jsem soupeře k chybám, hrál jsem na hodně vysoké úrovni. Pokud budu nominován do čtyřhry, jsem připraven nastoupit," sdělil po utkání Štěpánek, který si pochvaloval i atmosféru, kterou mu vytvořili čeští fanoušci.

Ani Berdych nezaváhal

Podobný průběh měl i druhý zápas, ve kterém se Berdych bez větších problémů ujal vedení 2:0 na sety. Párkrát ztratil podání, nicméně to pokaždé bylo vlastními chybami a spíše ztrátou koncentrace, než uměním domácího tenisty.

To poslední sada byla opravdu vyrovnaná a v jejím závěru čekal Berdycha největší boj. Vedl 6:5 a měl mečbol, když se chytil za stehenní sval a další míčky kulhal. Po zápase přiznal, že ho trápily křeče nejen v nohách, ale po celém těle.

Crivoi tedy následně odvrátil tři mečboly ve dvanácté hře, ale v tie-breaku vyrobil za stavu 3:3 chyby a podlehl po setech 3:6, 3:6 a 6:7.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít