Tenistka Allertová postoupila v Číně do semifinále, Plíšková v Tokiu do čtvrtfinále

Česká teistka Karolína Plíšková vyhrála na turnaji v Tokiu nad domácí Naraovou 6:2, 6:4 a postoupila mezi nejlepších osm. Denisa Allertová si v čínském Kuang-čou poradila s druhou hráčkou světa Rumunkou Halepovou a podruhé v kariéře postoupila do semifinále turnaje WTA.

Karolína Plíšková vyhrála na turnaji v Tokiu nad domácí Naraovou a postoupila do čtvrtfinále | Zdroj: Reuters

Allertová výborně vstoupila do utkání a dostala se do vedení 3:0. V deváté hře sice ztratila servic, ale hned v následujícím gamu podruhé v prvním setu vyhrála servis Halepové a čistou hrou ukončila první sadu.

Druhý set byl vyrovnaný pouze do stavu 1:1. Pak vyhrála česká tenistka čtyři gamy v řadě a dostala se do vedení 5:1. Pak sice nedokázala dopodávat utkání do vítězného konce a hned při dalším servisu se dostala do vedení 40:0 a při druhém mečbolu dovedla utkání do vítězného konce.

Karolína Plíšková vyhrála v Tokiu proti domácí Naraové suverénně první sadu, když ani jednou neztratila servis a naopak dokázala využít dva brejkboly.

Ve druhém setu se dařilo Japonce, která vedla už 4:1, ale česká tenistka dokázala nepříznivý vývoj otočit, vyhrála pět gamů v řadě a druhý set získala v poměru 6:2.

Ve čtvrtfinále se Karolína Plíšková střetne s Polkou Agnieszkou Radwaňskou, Allertová nastoupí v semifinále v čínském Kuang-čou proti Italce Erraniové.

Výsledky tenisového turnaje žen v čínském Kuang-čou
Dvouhra - čtvrtfinále: Allertová (ČR) - Halepová (1-Rum.) 6:4, 6:3, Erraniová (3-It.) - Čeng Saj-saj (8-Čína) 6:1, 6:0, Jankovičová (4-Srb.) - Kuzněcovová (5-Rus.) 6:2, 7:5, Wickmayerová (Belg.) - Niculescuová (6-Rum.) 6:2, 6:2.

Výsledky tenisového turnaje žen v Tokiu
Dvouhra - 2. kolo: Karolína Plíšková (4-ČR) - Naraová (Jap.) 6:2, 6:4, Cibulková (SR) - Suárezová-Navarrová (6-Šp.) 6:4, 6:4, Ivanovičová (2-Srb.) - Giorgiová (It.) 7:5, 6:2, A. Radwaňská (7-Pol.) - Svitolinová (Ukr.) 6:4, 6:1.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít