Tenistka Allertová premiérový titul v Číně nezískala, ve finále prohrála s Jankovičovou

Česká tenistka Denisa Allertová na svůj premiérový titul na okruhu WTA nedosáhla. Ve finálovém utkání na turnaji v čínském Kuang-čou prohrála se Srbkou Jelenou Jakovičovou 2:6 a 0:6.

Denisa Allertová

Denisa Allertová | Foto: Vojtěch Man

Allertové se vůbec nedařilo na podání. Za celý zápas dokázala pouze jednou vyhrát svůj servis. Bylo to ve třetím gamu prvního setu, kdy se dostala do vedení 2:1 na gamy.

Od té chvíle ale neuhrála ani jednu hru, Janovičová nejdříve vyhrála úvodní set 6:2 a ve druhé sadě nedala české hráčce žádnou šanci. I když si například ve čtvrtém gamu vypracovala Allertová tři brejkboly, Jankovičová se výborným podáním ze svízelné situace dostala a game zachránila.

Nakonec uštědřila české tenistce nepopulárního ‚kanára‘, když po hodině a jedenácti minutách proměnila hned první mečbol a získala 14 titul v kariéře.