Tenistka Barbora Záhlavová-Strýcová dostala půlroční trest za doping

Na půl roku má zastavenou činnost tenistka Barbora Záhlavová-Strýcová. Důvodem je dopingový nález během říjnového turnaje v Lucemburku. Mezinárodní tenisová federace sdělila, že měla v těle zakázaný stimulant sibutramin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záhlavová-Strýcová (vpopředí) se Zakopalovou triumfovaly v Hertogenboschi | Zdroj: ČTK

Záhlavová-Strýcová popřela, že by látku užila záměrně, a brání se tím, že byla obsažena v potravinovém doplňku. České tenistce vyprší trest 15. dubna. Aktuálně je na 124. místě žebříčku WTA a organizace ITF jí za porušení dopingových pravidel zpětně zastavila činnost od 16. října, když vypadla v prvním kole v Lucemburku.

Po tomto turnaji nastoupila ještě v německém Ismaningu. Z obou turnajů byla diskvalifikována a musí také vrátit prémie.

Mnohem příjemnější starosti má teď Petra Kvitová. Ta na elitním turnaji v Dauhá postoupila už do čtvrtfinále. Ruskou tenistku Naďu Petrovovou porazila ve třech setech 4:6, 6:4, 6:3. V dalším kole ji čeká Američanka Serena Williamsová. Na turnaji naopak skončila Klára Zakopalová. Ta nestačila na světovou trojku Marii Šarapovovou, když prohrála dvakrát 3:6.

Výsledky tenisového turnaje žen v Dauhá
3. kolo:
Kvitová (7-ČR) - Petrovová (11-Rus.) 4:6, 6:4, 6:3, Šarapovová (3-Rus.) - Zakopalová (ČR) 6:3, 6:3

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme