Tenistka Birnerová je v Taškentu ve finále

Česká tenistka Eva Birnerová si na turnaji v Taškentu zahraje o titul. V dnešním semifinále proti Rusce Ally Kudrjavcevové sice prohrála první set, ve druhém však vysoko vedla. Ruská soupeřka pak utkání skrečovala pro poranění stehna. Ve finále narazí Birnerová na další Rusku, Ksenii Pěrvakovou.

Tenis. Ilustrační foto

Tenis. Ilustrační foto | Foto: David Kubíček

Birnerové se povedl vstup do dnešního semifinálového duelu, v prvním setu vedla už 3:0, jenomže Kudrjavcevová posléze zpřesnila své údery, zvýšila agresivitu na hřišti a uhrála šest gamů v řadě.

Ve druhé sadě byla hra o hodně vyrovnanější a obě hráčky dokázaly soupeřku brejknout. Za stavu 3:3 zahrála při svém podání Birnerová kraťas a ruská hráčka udělala pohyb, při kterém si nejspíše natáhla stehenní sval.

Po desetiminutovém ošetření se Kudrjavcevová vrátila na kurt s ovázanou nohou, po dalších dvou prohraných gamech ale Birnerové utkání vzdala.

Na turnaji v Québeku bude dnes k vidění české čtvrtfinále. O postup do další fáze turnaje se utkají Andrea Hlaváčková s Barborou Záhlavovou-Strýcovou.

Tenisový turnaj žen v Taškentu (tvrdý povrch, dotace 220.000 dolarů):

Dvouhra - semifinále:

Birnerová (ČR) - Kudrjavcevová (6-Rus.) 3:6, 5:3 skreč, Pěrvaková (1-Rus.) - U. Radwaňská (Pol.) 6:2, 6:4.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít