Tenistka Bouzková jako vůbec první Češka vyhrála juniorku na US Open

Tenistka Marie Bouzková vyhrála na US Open soutěž juniorek. Ve finále porazila Ukrajinku Kalininovou po setech 6:4 a 7:6. Stala tak vůbec první Češkou, které se podařilo ovládnout newyorský turnaj ve dvouhře juniorek.

Česká juniorka Marie Bouzková

Česká juniorka Marie Bouzková | Foto: Jaroslav Plašil

„Je to super pocit. Letos jsem se na US Open připravovala hodně, dala jsem do toho hodně úsilí a jsem moc ráda, že to tak vyšlo," radovala se Marie Bouzková.

Na Kalininovou narazila Bouzková ve Flushing Meadows také loni, tehdy s o rok starší soupeřkou prohrála v úvodním kole. Letos ale česká naděje byla ve výměnách silnější než turnajová devítka a vyčnívala také ve skvělém pohybu.

Ve dvouhodinovém utkání měla česká hráčka první dva mečboly už za stavu 6:5, ty sice ještě nevyužila, ale v tie-breaku měla už pevnější nervy a při třetím mečbolu duel ukončila.

Bouzková prošla newyorským podnikem bez ztráty setu a poradila si rovnou se čtyřmi nasazenými hráčkami.

Před Bouzkovou se do finále juniorky na US Open probojovaly také Barbora Záhlavová-Strýcová v roce 2002 a Andrea Holíková v roce 1985. Jako poslední české tenistce se dvouhru juniorek na grandslamu podařilo vyhrát Kristýně Plíškové před čtyřmi lety ve Wimbledonu.

Bratři Bryanovi triumfovali v mužském deblu

Jubilejní 100. titul na okruhu ATP získali na US Open američtí bratři Bob a Mike Bryanovi. Šestatřicetiletá dvojčata porazila ve finále španělskou dvojici Marcel Granollers, Marc López 6:3 a 6:4.

US Open vyhráli Bryanovi popáté v kariéře. Celkově si pak připsali rekordní šestnáctý grandslamový titul.