Tenistka Cetkovská se chce poučit z vlastních chyb

Jen hodně obtížně se vyhrává zápas, pokud v něm vyrobíte více chyb než vítězných míčků. Své o tom ví také česká tenistka Petra Cetkovská, která v osmifinále Wimbledonu podlehla Němce Sabině Lisické ve dvou setech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tenistka Petra Cetkovská | Zdroj: ČTK

Nechybělo moc a lidé mohli na kurtu číslo 12 tleskat jiné vítězce, byť to po výsledku 7:6, 6:1 může vypadat jako hodně odvážná představa. Ale právě vyrovnanost první sady svědčí o tom, že se zápas klidně mohl vyvíjet jinak.

I proto má Petra Cetkovská smíšené pocity. Sice si v All England Clubu vyrovnala svůj tři roky starý nejlepší grandslamový výsledek, jenže zároveň se loučí jinak, než by chtěla.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tenistka Petra Cetkovská se chce poučit z vlastních chyb

„Samozřejmě, že jsem z toho konce trošku smutná, ale musím brát věci tak, jak jsou. Hlavně si z toho všeho vybrat to pozitivní. Kdyby mi někdo řekl, že vyhraju tři kola na Wimbledonu a porazím Radwanskou a Ivanovičovou, okamžitě bych to podepsala. Ale smutná jsem, protože místo tam bylo,“ naráží Petra Cetkovská i na tiebreak první sady, ve kterém vedla 3:2, měla před sebou dvě podání, jenže ve zkrácené hře už neuhrála ani míček.

„Určitě to mohlo jít. V tie-breaku se to hrálo na dva tři balony.“

Petra Cetkovská nesehrála v osmifinále ten nejlepší duel na turnaji a třeba ve srovnání s vítěznými duely s velkými favoritkami Radwanskou a Ivanovičovou mnohem více kazila. Jednadvacet nevynucených omylů včetně pěti dvojchyb prý ani tak nevyplývalo ze způsobu hry Němky Lisické, která má jedny z nejtvrdších úderů mezi ženami.

„To ne,“ povzdechla si Petra Cetkovská, která ale opouští Londýn v mnohem lepší náladě než Paříž v roce 2008, kde v osmifinále podlehla Srbce Ivanovičové dvakrát 0:6.

„Udělala jsem o pár gamů víc… a zůstává mi pocit, že jsem mohla hrát zápas, který nebyl úplně beznadějný. Jsem za to ráda.“

Chci vidět Londýn

Petra Cetkovská by se ráda z minulého vývoje poučila, takže některé věci udělá jinak než po svém úspěchu v roce 2008 v Paříži. Tak, aby na ten další nemusela čekat další tři roky.

„Minule jsem tomu nějak nechtěla věřit. Ani teď neříkám, že to, co se stalo, mi přijde normální, to ne. Ale teď se budu snažit více na sobě pracovat a více se o sebe starat, abych mohla hrát stabilně. Mám na to teď jiný náhled,“ říká Petra Cetkovská, která si teď ale ze všeho nejdříve v Londýně odpočine.

„Chtěla bych se konečně podívat i na samotný Londýn. A zpátky domů jet až třeba ve středu.“

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme