Tenistka Cetkovská vyřadila ve Wimbledonu Radwaňskou, český souboj vyhrála Zakopalová

Česká tenistka Petra Cetkovská se postarala o překvapení ve druhém kole Wimbledonu. Česká hráčka vyřadila třináctou nasazenou Polku Agnieszku Radwaňskou 3:6, 7:6 a 6:4. Do třetího kola postoupila Klára Zakopalová, která v českém souboji porazila Lucii Šafářovou 6:0, 6:7 a 6:4. Naopak Barbora Záhlavová-Strýcová prohrála s šestou nasazenou Italkou Franceskou Schiavoneovou 5:7 a 3:6 a Andrea Hlaváčková s Australankou slovenského původu Jarmilou Gajdošovou 6:7 a 3:6. Velkým překvapením je vyřazení vítězky Roland Garros Číňanky Li Na, která podlehla Němce Sabine Lisické 6:8 ve třetím setu.

Tenistka Petra Cetkovská

Tenistka Petra Cetkovská | Zdroj: ČTK

Cetkovská prohrávala 3:6, 4:5 a 0:30, když se zápas kvůli dešti přerušil. To české tenistce pomohlo, hrozbu vyřazení odvrátila a celý set získala v tie.breaku. Ve třetí sadě vedla 5:4 a měla jít podávat na vítězství. Jenže déšť opět poslal obě hráčky do šatny. Po návratu dovedla zápas do vítězného konce a ve třetím kole ji čeká Srbka Ana Ivanovičová. V případě výhry by si vyrovnala své maximum, kterým je osmifinále Roland Garros z roku 2008.

Zakopalová porazila krajanku Šafářovou počtvrté z pěti vzájemných zápasů. V prvním setu nadělila Šafářové "kanára", druhou sadu prohrála v tie-breaku a třetí set vyhrála 6:4. Ve třetím kole se Zakopalová utká s vítězkou duelu mezi Britkou Laurou Robsonovou a Ruskou Mariou Šarapovovou, jejichž vzájemný duel se bude hrát až v pátek.

00:00 / 00:00

Klára Zakopalová po utkání s Lucií Šafářovou

"Myslím, že v prvním setu jsem hrála výborně, neudělala jsem snad žádnou velkou chybu. Pak začala hrát Lucka trochu jinak a třetí set už byl boj. I když to bylo 5:1, tak se bojovalo o každou hru. Bylo to náročné jak fyzicky, tak psychicky," řekla Klára Zakopalová.

Záhlavová-Strýcová měla v obou setech proti finalistce Roland Garros brejkbol, ale ani jednou nedokázala šanci využít. Na druhém grandslamovém turnaji za sebou tak vypadla s finalistkou pařížského antukového turnaje. Na Roland Garros podlehla hned v prvním kole s pozdější vítězkou Číňankou Li Na, teď byla nad její síly poražená Schiavoneová.

Hned ve druhém kole skončil Wimbledon pro vítězku Roland Garros Číňanku Li Na. Třetí nasazená prohrála s Němkou Sabine Lisickou. Číňanka vedla ve třetím setu 5:3 a 40:15, ale ani jeden mečbol neproměnila. Němka toho využila a nakonec vyhrála 8:6. Její další soupeřkou bude až 133. hráčka světa Japonka Misaki Doiová.

Do třetího kola prošla loňská vítězka Američanka Serena Williamsová, která ale porazila Rumunku Simonu Halepovou až ve třech setech. Bez problémů naopak postoupil Srb Novak Djokovič, který zvítězil nad Jihoafričanem Kevinem Andersonem 3:0 na sety.

Alena Benešová, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít