Tenistka Hantuchová: Bude za námi stát celé Slovensko

Opačné plány mají české a slovenské tenistky před zápasem prvního kola elitní skupiny Fed Cupu. Zatímco Češky se v Bratislavě hlavně snaží, aby si udržely svou výtečnou australskou formu, Slovenky se do optimální herní pohody snaží dostat. A dvojnásob to platí o vůbec nejzkušenější z nich, Daniele Hantuchové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Daniela Hantuchová (vlevo) a Magdaléna Rybáriková vystoupily 1. února v Bratislavě na tiskové konferenci slovenského ženského týmu před víkendovým utkáním prvního kola tenisového Fed Cupu s Českem.1.jpg | Zdroj: ČTK

Momentálně je to Petra Kvitová, která je na tom žebříčkově ze všech nominovaných tenistek obou týmů nejlépe. I díky skvělé australské šňůře devíti vítězství v řadě, která skončila až ve čtvrtfinále grandslamového turnaje, je teď v pořadí WTA osmnáctá.

Ale ani nejúspěšnější česká singlistka současnosti toho při svém talentu nevyhrála za svou zatím krátkou kariéru tolik, jako Daniela Hantuchová. Vždyť tato Slovenka byla v lednu roku 2003 ve svých dvaceti letech pátá na světě a měla za sebou tři grandslamová čtvrtfinále.

Od zmíněné doby už sice sbírá úspěchy hlavně jako deblistka, ale slušnou výkonnost si i ve dvouhrách drží stále, a třeba před třemi roky to v Melburne dotáhla do semifinále.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaroslav Plašil si povídal s Danielou Hantuchovou

Jen musí být zdravá, což teď nedávno zase neplatilo. Danielu Hantuchovou trápila zraněná achilovka, a že by byla úplně v pořádku, říct stále nemůže.

„Opravdu to trvá dlouho. Říkali, že budu úplně v pohodě tak do tří týdnů, takže si na to musím stále dávat velký pozor. Chodím k fyzioterapeutovi, určitě to není sranda, ale aspoň už se můžu pohybovat na dvorci,“ říká Daniela Hantuchová. Byť zdravotnímu stavu přechod z australského léta do slovenské zimy určitě prospět nemohl.

„Je potřeba si dávat velký pozor, protože ta achilovka je nejvíce náchylná na takovéto změny.“

Přesto, i podle českých "pozorovatelů", se Daniela Hantuchová dostává do formy, a před víkendovým duelem v Bratislavě hlásí, že její tělo snese i maximální možnou třízápasovou zátěž.

„Na to jsem připravená vždycky.“

A že bude žádoucí, aby Daniela Hantuchová všechny tři zápasy z pěti odehrála, je celkem pravděpodobné. Asi sotva se dá totiž předpokládat, že bude při velké vyrovnanosti českých i slovenských tenistek, rozhodnuto po třech zápasech.

„Mám pocit, že vždycky, když hrajeme proti Češkám, tak mají výbornou formu. Hlavně Péťa mela šest fantastických měsíců a opravdu hraje velice sebevědomě. Dvojhra i čtyřhra budou opravdu velice těžké, ale já doufám, že využijeme domácího prostředí.“

Pokud mluví Daniela Hantuchová o divácké kulise, tady si může být slovenským vítězstvím jistá. Hala je beznadějně vyprodaná, a nedá se moc počítat s tím, že by chtěli domácí fanoušci nechat ty české vynikat.

„My hlavně doufáme, že nám ta podpora domácího publika pomůže. Přece jen Češky jsou papírově lepší, ale když za námi bude celé Slovensko, tak doufejme, že domácí prostředí využijeme,“ přeje si před zápasem s Češkami v Bratislavě slovenská tenistka Daniela Hantuchová.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme