Tenistka Hlaváčková postupuje na US Open i díky častější hře na síti

Být na grandslamovém turnaji i druhý týden, to už Andrea Hlaváčková zažívala. Jenže dlouho jen jako deblistka. Až do chvíle, než ve třetím kole US Open senzačně porazila Rusku Marii Kirilenkovou 2:1 na sety. Česká tenistka zdolala favoritku i díky skvělé hře na síti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Andrea Hlaváčková už je v New Yorku mezi šestnácti singlistkami | Zdroj: Reuters

„To ani nevím, ale bůhví, kdo dělá tu statistiku,“ zlehčuje Andrea Hlaváčková fakt, že se čtyřiadvacetkrát za zápas vydala na síť. Ale musí být pyšná na to, jak přesvědčivě si pro nejcennější singlovou výhru šla.

Aby se tolikrát v utkání vydala na síť, to dříve nebývalo v její hře běžné. A že se to vyplatilo, dokazuje i skutečnost, že hned osmnáct úderů ze zmíněného čísla bylo vítězných.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Andreou Hlaváčkovou mluvil po jejím vítězném zápase ve třetím kole Jaroslav Plašil

„S ní se nemůžu pouštět do výměn, které jí vyhovují. Takže jsem musela body ukončovat, co nejdřív to šlo a chodit si pro ně na síť. A fungovalo to,“ říká Andrea Hlaváčková. Vypadá to, že tomu i ráda věří, což může těšit i trenéra Tomáše Peteru, který začal před pár měsíci s českou tenistkou spolupracovat.

„To je právě jedna z věcí, které se jí snažím dostat do hlavy. Když je někdo pátý, šestý, desátý na světě v deblu a nehraje ty voleje špatně, spíš je hraje dobře, tak je chyba toho nevyužít. Umí se tam pohybovat, ví kam si má stoupnout, pro jiné holky je problém krýt ty úhly na síti."

"To je ta cesta, uhrát si ty balóny na síti, když to umí. Musí k tomu ale mít ty úspěchy na kurtu, aby tomu ten hráč věřil,“ vysvětluje trenér Andrey Hlaváčkové.

Výsledky teď Andrea Hlaváčková rozhodně má a k těm deblovým přidává i singlové. Ten poslední nad Ruskou Kirilenkovou je o to cennější, že o něj česká tenistka nebojovala úplně zdravá.

„Šla jsem se rozehrát a natáhla jsem si přitahovač na noze a hodně to bolelo. Šla jsem na kurt s novými tejpy celá obvázaná.

Jaroslav Plašil, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme