Tenistka Kvitová po vyřazení na US Open bilancuje sezonu

Český tenis už nemá ve dvouhrách na letošním US Open nikoho - jako poslední se se soutěží rozloučila Petra Kvitová, která ve třetím kole prohrála s nasazenou dvojkou Kim Clijstersovou 3:6, 0:6. Kvitová tedy Clijstersové podlehla ve druhém vzájemném utkání kariéry stejně hladce, jako poprvé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kvitová na US Open vypadla ve 3. kole | Zdroj: ČTK

Petra Kvitová začala přitom proti Clijstersové výborně, dvakrát jí sebrala servis a vedla 3:0. Jenže nasazené tempo vydržela jen jedenáct minut a už ve čtvrtém gamu přišly první chyby, které se začaly kupit a nasazená dvojka to tvrdě trestala. Petra Kvitová z toho byla hodně smutná.

,,Tam je to těžký. Já jsem ze začátku hrála hodně dobře a zabíjela jsem z každé pozice skoro všechny míče. Clijtersová navíc hodně kazila a nemohla se dostat do rytmu. No ale pak začla jen hrát výměny, dostat to do hřiště a já jsem se vykazila," litovala Kvitová.

Přehrát

00:00 / 00:00

0508dbb1.mp3

Semifinalistka Wimbledonu Petra Kvitová v New Yorku na své londýnské tažení nenavázala. Škoda, že se do značné míry porazila sama i když to samozřejmě neznamená, že by Clijstersová nepostoupila i v případě životního výkonu Kvitové.

,,To prostě k mojí hře patříno, že potom kazím. Musím se s tím smířit," vysvětlovala dvacetiletá tenistka.

Aby nedošlo k omylu smířit se Kvitová nechce s tím, že k její hře chyby patří i když to tak možná mohlo vyznít. Clijstersová byla tentokrát prostě lepší.

,,Pořád je někde jinde, no," povzdechla si Kvitová. A co vlastně jí chybí k tomu, aby se dotáhla svými výkony a hlavně jejich vyrovnaností na absolutní špičku?

,,Spíš jakoby vyrovanost a taky zaservírovat v důležitých chvílích, a tak trochu aby se posunulo všechno o úroveň výš. Potom to snad bude lepší," zamyslela se rodačka z Bílovce.

Petra Kvitová má za sebou sezónu, ve které si mohla připadat tak trochu jako na houpačce. Do konce roku jí čeká volnější program - dva turnaje v Asii a pak ještě pár menších podniků. Takže už teď je vlastně prostor na první hodnocení sezóny.

,,Je to nahoru dolu, ale určitě 3. kolo na US Open a semifinále Wimbledonu je dobrá sezona," přiznala.

Petra Kvitová ví, na čem pracovat - potenciál na to, aby se úspěchy nestaly jen jednou částí houpačky, v ní určitě dříme.

Na US Open už Češi dohráli, ve 3. kole se rozloučila Kvitová
Tenistka Benešová vzala Šarapovové na US Open jen tři hry
Kvitová postoupila na US Open do třetího kola
Tenista Tomáš Berdych nezvládl první kolo US Open. Na turnaji končí

Tomáš Lörincz, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme