Tenistka Kvitová porazila Kirilenkovou a vyhrála turnaj v New Havenu

Finálový zápas ženské dvouhry v New Havenu, který byl i jakousi odvetou za čtvrtfinále olympijského turnaje, zvládla tentokrát lépe nejlepší česká tenistka. Petra Kvitová přehrála sedmou nasazenou Rusku Kirilenkovou ve dvou setech 7:6 a 7:5.

Petra Kvitová získala titul na turnaji v New Havenu

Petra Kvitová získala titul na turnaji v New Havenu | Zdroj: ČTK

Do duelu vstoupila lépe druhá nasazená Petra Kvitová. Své soupeřce vzala podání a dostala se do vedení 3:1 v prvním setu. Ruska ale vyrovnala a rozhodovalo se až v tie-breaku. V něm česká hráčka využila pátý setbol a vyhrála ho 11:9.

Na začátku druhého setu si obě hráčky držely své podání. Ale jen do stavu 2:2. Kirilenková se po čtyřech vyhraných hrách dostala do trháku 5:2 a servírovala na vítězství v sadě. Petra Kvitová se ale vzchopila.

Překvapená Ruska od stavu 5:2 nevyhrála jedinou hru a česká tenistka tak vyhrála i druhou sadu, tentokrát 7:5 a před posledním grandslamovým turnajem v této sezóně, US Open, se tak dostala do velké psychické pohody.