Tenistka Kvitová se už těší na pražskou exhibici s Marií Šarapovovou

Pokud bychom některou část letošní tenisové sezony měli označit za výjimečnou, máme ještě o důvod navíc označit právě letošní podzim. Ke dvěma finálovým zápasům Davis Cupu a Fed Cupu v Česku si mohou fanoušci přidat ještě jednu výjimečnou akci navíc. Exhibiční zápas dvou loňských finalistek z Wimbledonu Petry Kvitové a Rusky Marie Šarapovové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tenistka Petra Kvitová na posledním grandslamu sezony zatím nezaváhala | Zdroj: Reuters

„Byla jsem ve středu v O2 areně, takže jsem viděla, jak je to tam pěkně vyprodané, a musím říci, že zážitek to byl velký,“ svěřila se Petra Kvitová.

Pokud bude hrát Jaromír Jágr hokej v Evropě i na konci října, může Petře Kvitové návštěvu oplatit. Loňská šampionka z Wimbledonu viděla extraligový duel Kladna v O2 areně, a protože fandí Slavii, nevadil ji ani výsledek, tedy těsná porážka Rytířů.

Přehrát

00:00 / 00:00

S tenistkou Petrou Kvitovou mluvil o jejím podzimním programu Jaroslav Plašil

To Jaromír Jágr by mohl být spokojený s jakýmkoli výsledkem, o ten totiž v tenisových exibicích až tolik nejde. Jde o výjimečnou událost. Po Lendlovi, Samprasovi, Agassim či Grafové přijede do česka další bývalá světová jednička.

„Je to velká událost, že Maria přijede sem. Je to výborná tenistka i uznávaná osobnost v celém světě, nejen co se týká tenisu, a jsem ráda za to, že s ní tady můžu hrát,“ těší se v současnosti nejlepší česká tenistka.

Ruska Maria Šarapovová je známá tím, že si pečlivě vybírá akce, kterých se zúčastní, a také tím, že si důkladně chrání své soukromí. Až některým lidem připadá uzavřená a těžko přístupná.

A o to zajímavější teď bude sledovat, jak celé utkání, které je také velkou zábavou, pojme, ale to platí také pro Petru Kvitovou, která bude takto významný exhibiční zápas vůbec poprvé v životě.

Petra Kvitová bude coby obhájkyně bojovat se svými kolegyněmi o vítězství ve Fed Cupu. V Praze na začátku listopadu | Foto: Jaroslav Plašil

Kvitovou čekají ještě turnaje v Asii

„Je to moje první exhibice, takže jsem zvědavá. Ale myslím si, že si to s Marií užijeme a budeme se snažit udělat nějakou srandu. Moc jsem o tom ale zatím nepřemýšlela a abych řekla pravdu, tak teď jsou ještě turnaje a exhibice je relativně za dlouho,“ naznačuje Petra Kvitová, že teď ještě myslí hlavně na své asijské turné.

K němu odlétá v pátek a během něj by měla dostat potvrzenku na už skoro jistou účast na Turnaji mistryň v Istanbulu.

Ten se mimochodem hraje těsně před exhibičním zápasem v Praze, a pokud by se třeba obě zmíněné tenistky dostaly v Turecku až do finále, byla by to teprve v libeňské hale podívaná, navzdory hektickému programu, který by obě hráčky v tom případě měly.

„Mně by to nevadilo. Kdybych hrála finále, tak by to bylo super. Budu se o to snažit a když tak se to nějak udělá,“ dodává Petra Kvitová.

Jaroslav Plašil, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme