Tenistka Kvitová vyhrála turnaj v Brisbane, Štěpánek a Berdych skončili v semifinále

Česká tenistka Petra Kvitová získala svůj druhý titul na okruhu WTA. V australském Brisbane porazila ve finále Němku Petkovicovou 6:1 a 6:3. V semifinále naopak vypadl na stejném turnaji mezi muži Radek Štěpánek a stejně dopadl také Tomáš Berdych v indickém Čennaí.

Tenistka Petra Kvitová s trofejí pro vítězku turnaje v Brisbane | Zdroj: ČTK

Petra Kvitová už od úvodu zápasu s Andreou Petkovicovou dokazovala, že chce turnaj vyhrát. Soupeřce vzala podaní hned v prvním gamu a v dalším průběhu setu ji prakticky nepustila do hry. Výsledkem tak byl nakonec stav 6:1. Ve druhé sadě se přeci jen snažila německá tenistka vzdorovat, aktuální česká jednička svoji šanci ovšem nepustila a vyhrála 6:3. Ve světovém žebříčku se tak posune na 28. místo, její nejlepší pozici v kariéře.

Nedařilo se naopak Radku Štěpánkovi v semifinále mužské dvouhry. Loňský finalista a brisbanský vítěz z roku 2009 prohrál s nejvýše nasazeným Robinem Söderlingem 3:6 a 5:7. Mezi posledními čtyřmi skončila také cesta Tomáše Berdycha v indickém Čennaí. Nejlepší český tenista současnosti podlehl v semifinále Stanislasi Wawrinkovi 4:6 a 1:6.

Tenisový turnaj v Brisbane (tvrdý povrch):

Ženy – finále dvouhry: Kvitová (ČR) - Petkovicová (Něm.) 6:1, 6:3

Muži – semifinále dvouhry: Söderling (1-Švéd.) - Štěpánek (ČR) 6:3, 7:5, Roddick (2-USA) - Anderson (JAR) 6:2, 4:6, 6:2

Tenisový turnaj mužů v Čennaí (tvrdý povrch):

Dvouhra - semifinále: Wawrinka (Švýc.) - Berdych (1-ČR) 6:4, 6:1, Malisse (7-Belg.) - Tipsarevič (6-Srb.) 3:6, 6:3, 6:2

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít