Tenistka Lucie Šafářová skončila na Roland Garros ve druhém kole

Česká tenistka Lucie Šafářová se do třetího kola druhého grandslamu sezony nepodívá. Na Roland Garros podlehla sedmnácté nasazené Julii Görgesové z Německa 6:2, 5:7 a 2:6.

Roland Garros - mezinárodní mistrovství Francie v tenise (French Open)

Roland Garros - mezinárodní mistrovství Francie v tenise (French Open) | Foto: French Tennis Federation

Šafářová bojovala s Görgesovou skoro dvě hodiny. Po zisku první sady vedla ve druhé 4:2, ale brejk neudržela a ve dvanácté hře při setbolu soupeřky udělala dvojchybu. Na začátku třetího setu nevyužila přítelkyně Tomáše Berdycha dva brejkboly, vzápětí o servis přišla a ztratila set i zápas.

Maximem čtyřiadvacetileté Šafářové, aktuálně 37. hráčky dvouhry WTA, tak na Roland Garros zůstane postup do čtvrtého kola v roce 2007.

O postup do třetího kola budou z českých zástupců ještě ve čtvrtek bojovat turnajová devítka Petra Kvitová, Lucie Hradecká a mezi muži Lukáš Rosol.

Rychle prošel do třetího kola třetí nasazený Roger Federer. Švýcar nedal šanci domácímu Maximu Teixeirovi a povolil mu uhrát pouhých pět gamů.

Naopak světová jednička Dánka Caroline Wozniacká měla až nečekaně mnoho problémů s Kanaďankou Aleksandrou Wozniakovou a na dvousetovou výhru se hodně nadřela.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít