Tenistka Peschkeová se grandslamového titulu z mixu na US Open nedočkala

Ani třetí pokus o titul ve smíšené čtyřhře na US Open české deblistce nevyšel. Květa Peschkeová s Polákem Marcinem Matkowskim prohráli s Ruskou Jekatěrinou Makarovovou a Brazilcem Brunem Soaresem 10:12 v super tie-breaku, když nevyužili dva mečboly. Dařilo se ale Radkovi Štěpánkovi s Indem Paesem.

Květa Peschkeová (vpravo) si zahrála své třetí finále mixu na US Open

Květa Peschkeová (vpravo) si zahrála své třetí finále mixu na US Open | Zdroj: Reuters

„Chyběl jeden míček do konce zápasu, bylo to tak těsné. To zklamání je opravdu velké, i když se snažím to zklamání utěšit tím, že si říkám - je to mix, není to debl, ale stejně to nejde. Možná by bylo lepší, kdybychom to prohráli 4:10 místo 10:12, byl to strašně těsný zápas, kromě toho druhého setu,“ řekla po finálovém zápase Květa Peschkeová.

Peschkeová hrála finále mixu před dvěma lety s Pákistáncem Kúreším a v roce 2006 s Martinem Dammem. Ani z jednoho finálového zápasu ale nevyšla vítězně. V prvním setu čtvrtečního finále rozhodovala až dramatická koncovka.

00:00 / 00:00

Po finále US open prožívala Květa Peschkeová velké zklamání

V tie-breaku se oba páry o vedení dlouho přetahovaly, až ho česko-polská dvojice vyhrála. Druhá sada byla jasnou záležitostí pozdějších vítězů a ve třetím setu následoval tzv. super tie-break. V něm vedli Makarovová se Soaresem už 8:4, ale Peschkeová s Matkowskim se ještě vrátili do zápasu.

Dokonce si vybojovali dva mečboly, ale vítězství jim nakonec proteklo mezi prsty a Květa Peschkeová tak musí na svůj premiérový titul ve smíšené čtyřhře z US Open ještě čekat.

Radovat se ale mohl Radek Štěpánek. Postoupil totiž s Indem Paesem do finále mužské čtyřhry přes Španěly Granollerse s Markem Lópezem. Nadšení však nebylo tak velké, protože musel Španělský pár duel za stavu 6:6 zápas skrečovat kvůli zranění Lópeze.

US Open - New York:
Smíšená čtyřhra - finále:
Makarovová, Soares (Rus./Braz.) - Peschkeová, Matkowski (4-ČR/Pol.) 6:7 (8:10), 6:1, 12:10