Tenistka Petra Kvitová finále v Eastbourne prohrála

Tenistka Petra Kvitová prohrála letos poprvé finále na turnaji WTA. Světová osmička podlehla ve finále v britském Eastbourne s Francouzkou Marion Bartoliovou 1:6, 6:4 a 5:7. Česká hráčka tak přišla až na čtvrtý pokus o letošní finálovou neporazitelnost.

Petra Kvitová smutní. Do čtvrtfinále Roland Garros nepostoupila

Petra Kvitová smutní. Do čtvrtfinále Roland Garros nepostoupila | Zdroj: Reuters

Obě finalistky odehrály během soboty dva duely. Kvůli dešti se totiž v Eastbourne v pátek neodehrál jediný zápas, a tak se kromě finále hrála ještě semifinálová utkání. Kvitové v semifinále vzdala Slovenka Daniela Hantuchová kvůli zranění břišního svalu za stavu 7:6 a 4:2 pro českou tenistku. Bartoliová si poradila s Australankou Samanthou Stosurovou.

První set se Kvitové nevydařil a prohrála ho jednoznačně 1:6. Špatně vstoupila také do druhé sady a prohrála si servis. To samé se ale "podařilo" její soupeřce a Kvitová srovnala krok. Druhý set vyhrála 6:4. Třetí sadu ale Češka opět ztratila, a to poměrem 5:7. Bartoliová tak získala první titul v sezóně.

Ve čtyřhře získala titul Květa Peschkeová spolu se Slovinkou Katarinou Srebotnikovou. Češky ovládly debl také v nizozemském Hertogenboschi, kde triumfovala dvojice Barbora Záhlavová-Strýcová a Klára Zakopalová. Mužskou čtyřhru vyhrál František Čermák s Italem Danielem Braccialim.