Tenistka Petra Kvitová rozlosuje olympijský turnaj

Dopoledne se tenisté dozví jména svých úvodních soupeřů na olympijském turnaji. Složení jednotlivých dvojic výrazně ovlivní Petra Kvitová, která ženskou dvouhru rozlosuje. Čeští tenisté bydlí na okraji Londýna přibližně dvě hodiny od olympijské vesnice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová of the Czech Republic plays a return to Serena Williams of the United States during a quarterfinals match at the All England Lawn Tennis Championships at Wimbledon, England, Tuesday, July 3, 2012. (AP Photo/Anja Niedringhaus) | Foto: ČTK/AP

Českých tenistů se netýkají přelidněné ulice, zácpy a další komplikace spojené s tak velkou akcí. „Tam bydlí ‚Berďa,‘ já bydlím tady,“ ukazuje Radek Štěpánek místo, kde během olympijského turnaje ve Wimbledonu bydlí. Má to kousek na kurty a oproti ostatním účastníkům olympijských her má velký klid.

Také Petra Kvitová si předolympijské ticho pochvaluje. „Je to takové zvláštní, že ten Wimbledon je úplně mimo všech ostatních sportovišť a olympijské vesnice. Je to trochu smutnější, ale my jsme tady, abychom něco uhráli a tak to musíme brát,“ říká Petra Kvitová, která si na OH zahraje podruhé.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petra Kvitová rozlosuje olympijský tenisový turnaj

V Pekingu 2008 bydlela s ostatními sportovci a může tak v tomto směru srovnávat. „Na jednu stranu jsem si to vyzkoušela v Pekingu a vím, o co jsem přišla. Ale na tu druhou jsem tady, abych něco předvedla a snad i něco přivezla domů. Tomu musíme podřídit všechno.

Ovlivnit turnaj může ona sama ještě předtím, než začne v All England Clubu hrát. Turnaj totiž rozlosuje.

„Losovala jsem v loňském roce Eastbourne a ten turnaj nedopadl vůbec špatně. Doufám, že to bude podobné. Je to zvláštní, že budu losovat olympijský turnaj. Užiji si to a je to pro mě čest. Všech 64 tenistek je ale velmi silných, takže vylosovat někoho slabého do prvního kola bude pěkný oříšek,“ uzavírá s nadsázkou Petra Kvitová.

Jaroslav Plašil, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme