Tenistka Petra Kvitová si zvyká na prášky proti bolesti

Prášek proti bolesti může člověku ulevit, ovšem ne napořád. A někdy je těžké určit, jak dlouho vlastně bude fungovat. Česká tenistka Petra Kvitová by o tom už teď mohla napsat příručku, protože s tím má v jednadvaceti letech bohaté zkušenosti. Ta nejčerstvější je ze čtvrtfinále Wimbledonu, ve kterém Petra Kvitová dlouho čekala, než přestane pršet, aby pak ve třech setech porazila Bulharku Pironkovovou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová slaví postup do čtvrtfinále Wimbledonu s kondičním trenérem Jozefem Ivankem | Zdroj: ČTK

Bohužel, prášky proti bolesti se stávají na velkých turnajích už skoro neoddělitelnou součástí jinak pečlivě sestavovaného jídelníčku Petry Kvitové, platilo to na minulém grandslamu v Paříži, a stejné je to i teď.

A spíš než barva léků se mění zdravotní komplikace české tenistky, která má sice velký herní potenciál na to celý Wimbledon ovládnout, ovšem musí se o to pokoušet se zraněním stehenního svalu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petra Kvitová se na Wimbledonu cítí jako lékárnice

„Měl jsem začít v jednu, takže jsem si na ten čas vzala prášky a další jsem si mohla vzít až čtyři hodiny potom. A ono to nějak tak vyšlo.“

Je to sportovní tragédie, když vám zdravotní problémy nedovolí rozvíjet svůj mimořádný talent. A vyprávět by o tom mohl třeba někdejší československý fotbalový reprezentant Rudolf Kučera svého času jeden z nejnadějnějších útočníků Evropy, jehož kariéru ale ukončilo těžké zranění.

Zdravotní problémy Petry Kvitové naštěstí tak osudové nejsou, jen nepříjemné, obtěžující a přicházejí prakticky každý velký turnaj, ale dá se s nimi bojovat, a třeba i získat grandslamový titul.

„Trošku jsem to cítila, když jsem třeba dělal dřep nebo něco podobného. Když jsem dohrála čtvrtfinále, tak jsem dostala spoustu smsek, ve kterých mi všichni drželi palce. Toho si nesmírně vážím a doufám, že fanoušky nezklamu,“ dodává Petra Kvitová

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme