Tenistka Šafářová má raději menší turnaje, kvůli atmosféře

Jeden z nejúspěšnějších tenistů tzv. Open éry Ivan Lendl si po dlouhé době zahrál v Praze, a divácký zájem v areálu Sparty tomu odpovídal. Hodně lidí ale zamířilo do Stromovky také kvůli semifinálovým zápasům ženského turnaje, ve kterých se představily, a nutno dodat - vítězně - dvě Češky, Klára Zakopalová a Lucie Šafářová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lucie Šafářová | Foto: Česká sportovní

Pořádně dlouhá může být někdy cesta z tenisového kurtu do šaten, a nejde ani tak o to, že by to bylo daleko. Vždyť z hlavního dvorce je to k tribuně se šatnami a zázemím je pár desítek metrů. Jenže prakticky na každém čeká někdo z blízkých v tomto případě na Lucii Šafářovou.

„Z rodiny tady mám tetu, strejdu, dědu, sestřenici, druhého bratránka, jeho děti, mamku… no, hodně lidí.“

A každý z nich pochopitelně Lucii Šafářovou po zápase minimálně pozdraví, k tomu se přidávají žádosti o podpis či fotografii, takže to docela trvá. A tak zatímco třeba na grandslamovém turnaji už by byla česká tenistka navzdory mnohem větší vzdálenosti v doprovodu ochranky dávno v šatnách, tady je sotva na půli cesty.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lucie Šafářová si užívá turnaj Sparta Prague Open, kvůli atmosféře má raději malé turnaje

„Je tu pěkná atmosféra, mám tyhle malé turnaje ráda, protože jsou přátelštější. Na grandslamech je strašný rumec, má to úplně jinou atmosféru. Proto mám ráda ty malé turnaje, je moc příjemné tu být, i když na úkor Říma.“

Právě tento menší turnaj rodinného typu má Lucii Šafářové pomoci dostat se po nemoci zpátky na úroveň, na kterou se česká tenistka v době kolem vítězného fedcupového semifinále dostala, tak aby byla připravená pro tři velké akce v řadě. Roland Garros na antuce, Wimbledon na trávě a olympijský turnaj na tomtéž místě.

„Tohle bylo myšleno jako tréninkový turnaj, mám se dostat do zápasů a stoprocentně se připravit na Paříž. Odehrál jsem tu dobré zápasy, snad budu v Paříži připravená a podaří se mi tam něco uhrát. Oba dva grandslamy a pak olympiáda mají svoje kouzlo, rozhodně je o co hrát. Na olympiádu se asi těším víc než na ten grandslam, protože je jenom jednou za čtyři roky. Je to něco úžasného,“ říká finalistka pražského turnaje Lucie Šafářová.

Ještě dnes ji můžete ve Stromovce od 12 hodin vidět, stejně jako soupeřku Kláru Zakopalovou nebo už zmíněného Ivana Lendla, tentokrát obklopeného hlavně dětmi.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme