Tenistka Šafářová porazila Stosurovou a Češky vedou ve Fed Cupu 2:0

Ve druhém sobotním zápase porazila Lucie Šafářová australskou jedničku Samanthu Stosurovou. Češka do utkání nevstoupila dobře, když prohrávala už 0:3. Nakonec ale v dramatické koncovce vyhrála 8:6 v tie-breaku. I ve druhém setu hrály tenistky zkrácenou hru a i v ní byla lepší Lucie Šafářová. Češky tak po sobotě vedou nad Australankami 2:0.

Tenistka Lucie Šafářová slaví vítězný míč v duelu proti Jeleně Jankovičové

Tenistka Lucie Šafářová slaví vítězný míč v duelu proti Jeleně Jankovičové | Zdroj: ČTK

Po špatném vstupu do zápasu Šafářová hru vyrovnala a australská soupeřka ji roli hodně ulehčila chybami na podání. Stosurová ale i tak opět odskočila na rozdíl dvou gemů a za stavu 5:3 měla první setbol.

Šafářová v ostravské hale ale stav srovnala a za stavu 6:6 rozhodoval tie-break. V něm už Australanka vedla 6:4, ale česká dvojka setboly odvrátila a zkrácenou hru vyhrála 8:6.

Ve druhém setu ani jedna z tenistek výrazněji neodskočila a hrál se opět tie-break. V něm za stavu 6:4 využila Lucie Šafářová druhý mečbol a zápas vyhrála dvakrát 7:6. Obě hráčky se v zápase trápily na podání, když dohromady udělaly 20 dvojchyb - z toho Stosurová 12.

Česká dvojka si po zápase pochvalovala atmosféru v ostravské ČEZ Areně. "Ve chvíli, kdy z člověka opadne ta prvotní nervozita, začne hrát lépe a slyší, jak za ním stoji ti lidé, jak povzbuzují. Tak to mě žene dopředu. Mám ráda, když tam mám oporu, když se mám na koho podívat, a když mě někdo povzbudí. To je vždycky příjemné."

Třetí zápas začne zítra ve 12 hodin a utkají se v něm jedničky Kvitová se Stosurovou.