Tenistka Šafářová zahájila French Open suverénní výhrou

Suverénním vítězstvím na Anastasií Jakimovovou vstoupila do dalšího grandslamu sezony French Open česká tenistka Lucie Šafářová. Běloruskou soupeřku porazila 6:2, 6:0 a postoupila do druhého kola. V něm se utká se Španělkou Martinézovou, která vyřadila další Češku Evu Birnerovou.

Lucie Šafářová si v Charlestonu zahraje semifinále

Lucie Šafářová si v Charlestonu zahraje semifinále | Zdroj: Reuters

Lucie Šafářová vstupovala vzhledem k postavení ve světovém žebříčku, kde jí patří 22. pozice, v jako velká favoritka a svou roli splnila do puntíku. V utkání se sice dopustila osmi dvojchyb a jednou soupeřce věnovala podání, ale jinak komplikace nepřipustila.

V prvním setu povolila soupeřce uhrát jen dva gamy, ve druhé sadě už ani to a vyprovodila ji ‚kanárem‘. Svůj osmý start na Rolans Garros tak Šafářová zahájila skvěle. Nejdále se zatím na tomto grandslamu propracovala do čtvrtfinále, a to v roce 2007, v posledních čtyřech letech skončila vždy ve druhém kole.

Eva Birnerová sehrála s Marií José Martínezovou-Sánchezovou vyrovnaný zápas, první set vyhrála 6:4, ve druhém ale opačným poměrem prohrála. Nejvyrovnanější podívanou přinesl rozhodující set, který nakonec Španělka vyhrála 8:6, a bude soupeřkou právě Lucie Šafářové ve druhém kole turnaje.

Tenisový grandslamový turnaj French Open (antuka, dotace 18,7 milionu eur):

Muži:

Dvouhra - 1. kolo:

Čilič (21-Chorv.) - Muňoz (Šp.) 6:4, 6:4, 7:5, Fognini (It.) - Mannarino (Fr.) 6:0, 7:5, 6:1.

Ženy:

Dvouhra 1. kolo:

Šafářová (20-ČR) - Jakimovová (Běl.) 6:2, 6:0, Stosurová (6-Austr.) - Baltachaová (Brit.) 6:4, 6:0, Kuzněcovová (26-Rus.) - Lučičová (Chorv.) 6:1, 6:3, Martínezová (Šp.) - Birnerová (ČR) 4:6, 6:4, 8:6, Oudinová (USA) - Larssonová (Švéd.) 6:3, 6:3, Falconiová (USA) - Gallovitsová (Rum.) 3:6, 6:3, 6:1.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít