Tenistka Siniaková je na AO poprvé, ale svůj pobyt si pořádně protáhla

Svou první výhru v Melbourne tvrdě vybojovala, ale ty další už sbírá suverénně. Talentovaná česká tenistka Kateřina Siniaková už je v semifinále juniorky Australian Open a stále více zahraničních novinářů se učí vyslovovat její jméno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tenisté musí na Australian Open bojovat nejen se soupeři ale i s větrem | Zdroj: ČTK

Dmitrij Siniakov je na svou dceru pyšný a během rozhovoru Kateřiny s jedním ze zahraničních novinářů si dělá fotku na památku. Vystupuje skromně, ale zároveň tuší, že těchto okamžiků bude přibývat. Pokud bude mladá česká tenistka zdravá, má v budoucnu šanci uspět i mezi dospělými.

„V první nebo druhé stovce to v tom ženském tenise není až tak ‚barevné‘, nároky jsou o něco menší. Myslím, že hodně holek, které tu vidíte hrát, by mohlo zůstat u profesionálního tenisu. Ale jsou tam další faktory, jako zdraví, financ, podpora i štěstí,“ analyzuje Dmitrij Siniakov možnosti své dcery.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kateřina Siniaková to podle svého otce i odborníků může v profesionálním tenise dotáhnout daleko

Ta chce mezi dospělými tenistkami bojovat už v tomto roce, byť by ještě mohla ve svých sedmnácti letech pohodlně objíždět juniorské turnaje.

V mládežnické kategorii chce Kateřina navštěvovat už jen grandslamy, a hned z toho prvního australského si může přivést skvělý výsledek. V Melbourne už je v semifinále a ze své hry má stále lepší pocit.

„Asi je to tak, že čím víc toho hraju, tím větší mám sebevědomí. Dneska jsem byla hodně nervózní, protože se dobře známe, hrály jsme spolu i na minulém turnaji. Ale ze zítřejšího zápasu obavy nemám a nervózní z něj nejsem,“ říká Kateřina Siniaková, která se o postup do finále utká s Anett Kontaveitovou z Estonska, dívkou, která ji porazila na minulém grandslamu v New Yorku.

„Na US Open jsem s ní prohrála ve třetím kole. A dalo se to vyhrát, byla moje chyba, že jsem ten zápas prohrála. Doufám, že tentokrát jí to vrátím a neudělám takové chyby, jaké jsem udělala v Americe,“ přeje si Kateřina Siniaková.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme