Tenistka Siniaková prohrála ve finále v Tokiu s McHaleovou

Tenistka Kateřina Siniaková prohrála i druhé finále, do nějž se na okruhu WTA probojovala. Dvacetiletá česká hráčka v Tokiu podlehla sedmé nasazené Američance Christině McHaleové 6:3, 4:6 a 4:6.

Tenistka Kateřina Siniaková bohužel na titul v Tokiu nedosáhla

Tenistka Kateřina Siniaková bohužel na titul v Tokiu nedosáhla | Zdroj: Reuters

Siniaková, které patří ve světovém žebříčku 65. místo, hrála první finále turnaje WTA v červenci. Na antuce ve švédském Bastadu tehdy nestačila na Němku Lauru Siegemundovou.

Nad 53. hráčkou světa McHaleovou vedla Siniaková v druhé sadě 4:2, pak ale ztratila osm gamů za sebou. Dokázala ještě snížit na 4:5, ale po sedmém prohraném podání v zápase šanci na první titul ztratila. Finále trvalo bezmála tři hodiny, navíc ho přerušila dešťová přeháňka.

Siniaková byla hodně smutná z další nevyužité možnosti vyhrát turnaj. „Bylo to mé druhé finále a znovu jsem prohrála, takže je to pro mě zklamání. Ale Christina hrála dobře,“ posteskla si.

S McHaleovou se rodačka z Hradce Králové střetla potřetí. Loni ji na trávě v Birminghamu zdolala ve dvou setech a dokonce jí nadělila „kanára“, letos na stejném turnaji americké tenistce podlehla ve třech setech.

Čtyřiadvacetiletá Američanka hrála ve finále rovněž podruhé, předloni v Acapulcu neuspěla.